Powiat parczewski: To nie ferie, ale czas nauki zdalnej

  • 27.03.2020, 09:11
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski: To nie ferie, ale czas nauki zdalnej
Sale lekcyjne w szkołach są zamknięte na cztery spusty, ale program edukacyjny musi być zrealizowany. Jak nauka wygląda w powiecie parczewskim? Rozpytaliśmy o to dyrektorów niektórych jednostek.

Szkoły mają być zamknięte do 25 marca, ale już mówi się o tym, że okres ten zostanie wydłużony co najmniej do Świąt Wielkanocnych, czyli o kolejne dwa tygodnie. Mogłyby to potwierdzać wytyczne, jakie z Ministerstwa Edukacji Narodowej minionej środy otrzymali dyrektorzy szkół. Mają przekazać nauczycielom, aby nie skupiali się na powtarzaniu przerobionego dotychczas materiału z młodzieżą, ale realizowali nowy program. Nauczyciele oraz dyrektorzy mają nadzieję, że ich podopieczni poważnie i z pełną odpowiedzialnością podejdą do tej sytuacji i sumiennie będą się uczyli w domach.

Poprzez te komunikatory ze swoimi podopiecznymi kontaktują się nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Parczewie.

- Zanim nauka w szkołach została zawieszona nauczyciele przeszli po klasach. Zebrali od uczniów adresy mailowe i kontakty na wszystkie pozostałe komunikatory, więc nie mają problemów z przesłaniem im materiałów do przerobienia. Młodzieży nie widać na ulicach, więc raczej wzięła sobie do serca obowiązek nie wychodzenia z domu i domowej nauki

– tłumaczy dyrektor Beata Tryniecka. (...)

Pedagodzy z Zespołu Szkół w Parczewie także nieźle sobie radzą z realizacją programu nauczania.

- Założyliśmy specjalną stronę internetową, poprzez którą nauczyciele tworzą plan zagadnień z danych przedmiotów, rozwiązują zadania z uczniami i zadają im pracę domową oraz ją sprawdzają, a także przesyłają linki z danymi tematami. Na bieżąco śledzą poczynania uczniów. Dopiero kilka dni w ten sposób pracujemy, więc trudno mówić o efektach, ale na razie nieźle to wygląda. Najważniejsze, że ten system pracy się sprawdza

– wyjaśnia Zdzisław Chmielarz, wicedyrektor placówki. (...)

Cały artykuł do przeczytania w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 24 marca

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe