Międzyrzec Podlaski: Drukują przyłbice dla medyków

  • 08.04.2020, 11:31
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Drukują przyłbice dla medyków
Nietypową inicjatywą wykazali się mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego, lokalne szkoły i firmy, które przy pomocy drukarek 3D robią specjalne przyłbice dla międzyrzeckich i bialskich medyków, by wspomóc ich w codziennej walce o nasze zdrowie i życie. Do początku tego tygodnia udało im się wyprodukować już 200 sztuk!

„Przyłbice dla medyków” to ogólnopolska akcja ludzi, którzy hobbystycznie lub zawodowo korzystają z drukarek 3D, a którzy w tym trudnym czasie chcą wspomóc służbę zdrowia w walce z epidemią. Inicjatorami akcji na naszym terenie jest nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, Tomasz Marciniuk i jego żona Ewelina, prowadzący na terenie miasta także prywatną szkołę „Kreatywne dziecko”.

– Akcja działa na terenie całej Polski i ma na celu niesienie pomocy dla ludzi, którzy w tym momencie najczęściej i najbardziej narażają swoje zdrowie, aby ratować zdrowie i życie innych – opowiada Tomasz Marciniuk. Po tym, jak na terenie Polski zawieszono zajęcia dla dzieci i młodzieży w szkołach małżeństwo zdecydowało się wykorzystać swój wolny czas i sprzęt właśnie do akcji „Przyłbice dla medyków”. – Posiadamy w naszej szkole drukarkę 3D, nie chcieliśmy, by stała bezczynnie, a więc chętnie przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji. Na początek chcieliśmy wspomóc Międzyrzec i okolice

– mówi nauczyciel.

Szybko okazało się, że zapotrzebowanie jest jednak dużo większe, dlatego potrzebne jest wsparcie. Na wydrukowanie jednej przyłbicy potrzeba około dwóch godzin. Na szczęście do akcji zaczęły się przyłączać kolejne międzyrzeckie firmy. - Bez wahania dołączył do nas wraz ze swoją drukarką nasz kolega i zarazem świetny programista Piotr Radzikowski, a Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim zakupił materiał do druku – opowiada Marciniuk. Do akcji dołączył Zespół Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim, który wypożyczył dwie drukarki. Do akcji włączyli się także lokalni przedsiębiorcy, a wśród nich znaleźli się: zakład fotograficzny Małgorzaty i Marka Okrasa, firma Nowex Wiesława Antoniuka, firma Nowy Dach Cezarego Wasiluka oraz firma El-Met Sylwii i Wojciecha Szmytko. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 kwietnia

Paulina Chodyka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe