Powiat bialski: Podczas remontu drogi znaleźli niewybuch

  • 09.04.2020, 12:57
  • (pc)
Powiat bialski: Podczas remontu drogi znaleźli niewybuch
Granat moździerzowy z okresu II wojny światowej, znaleziono w środę, 8 kwietnia rano, podczas prac drogowych w Janowie Podlaskim. Saperzy zabrali niewybuch i przeszukali okoliczny teren, nie znajdując kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

W środę, 8 kwietnia rano, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej został powiadomiony, że w Janowie Podlaskim podczas remontu drogi powiatowej na trasie Janów Podlaski – Biała Podlaska, wykopany został przez operatora koparki przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowany został funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego KMP w Białej Podlaskiej, który potwierdził zgłoszenie. - Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Wówczas okazało się, że jest to granat moździerzowy prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Saperzy zabrali go do zniszczenia oraz sprawdzili pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów - relacjonuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

- W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych - dodaje rzeczniczka.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe