Poza prawem: Biegli przebadali już podejrzanego o pedofilię

  • 16.04.2020, 12:51
  • Marcin Kozarski
Poza prawem: Biegli przebadali już podejrzanego o pedofilię
Do 31 maja prokuratura przedłużyła śledztwo przeciwko 32-letniemu Norbertowi J., podejrzanemu o wielokrotne doprowadzenie 14-latki do obcowania płciowego oraz dopuszczenie się wobec niej gwałtów. Śledczy czekają bowiem na specjalistyczne ekspertyzy.

Mężczyzna pod koniec grudnia 2019 roku usłyszał zarzuty obcowania płciowego z 14-latką oraz dopuszczenie się wobec niej innych czynności seksualnych. Śledczy zarzucają mu też gwałty. Podejrzany jest również o groźby pozbawienia życia i zdrowia kierowane wobec rodziców dziewczynki na wieść o zamiarze powiadomienia przez nich policji. Opisywane zdarzenia miały mieć miejsce w Białej Podlaskiej jak również w kilku innych miejscowościach na terenie powiatu bialskiego. Mężczyzna miał m.in. wywozić 14-latkę do lasu oraz do jednego z hoteli. 

Od chwili zatrzymania Norbert J. przebywa w areszcie tymczasowym, który został już przedłużony. Podczas pierwszego posiedzenia aresztowego zaprzeczył przestępstwom seksualnym, przyznał się jedynie do gróźb. Treści jego wyjaśnień sąd nie ujawnia. W toku postępowania przekazano do ekspertyzy m.in. należący do niego sprzęt elektroniczny oraz zwrócono się do specjalistów o przebadanie mężczyzny. - Obecnie czekamy na opinię biegłych dotyczącą zabezpieczonych od podejrzanego nośników danych oraz opinię sądowo-psychiatryczną z udziałem seksuologa - mówi Edyta Winiarek, prokurator rejonowa w Białej Podlaskiej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 14 kwietnia

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe