Powiat bialski: Czwarty dzień zmagań z ogniem

  • 24.04.2020, 10:19
  • (pc)
Powiat bialski: Czwarty dzień zmagań z ogniem
Już czwarty dzień trwa akcja gaśnicza w lesie w Klonownicy Dużej. Przypomnijmy, że pożar wybuchł w niedzielę, 19 kwietnia, a pierwsza akcja została zakończona przez strażaków w poniedziałek późnym popołudniem, 20 kwietnia. Powiadomienie o ponownym pożarze lasu pomiędzy Klonownicą a Hrudem, straż otrzymała o godz. 11:50 w czwartek, 23 kwietnia. Nadal trwa dogaszanie pożaru, a działania na miejscu prowadzi 10 jednostek straży pożarnej oraz leśnicy.

Przypomnijmy, że w niedzielę, 19 kwietnia, ok. godz. 16:00 straż pożarna otrzymała informację o pożarze lasu pomiędzy Klonownicą Dużą a Hrudem w powiecie bialskim w Leśnictwie Szadek. Akcja gaśnicza trwała do poniedziałku, 20 kwietnia. W niedzielę uczestniczyło w niej 12 zastępów straży pożarnej, zaś w poniedziałek na miejsce udały się kolejne jednostki. Łącznie liczba jednostek uczestnicząca w akcji wyniosła aż 21, a na miejscu z ogniem walczyło blisko stu strażaków (stan na godz. 10:00 20 kwietnia). W działaniach uczestniczyły m.in. JRG Biała Podlaska; OSP KSRG: Janów Podlaski, Rokitno, Olszyn, Hrud, Worgule, Sitnik, Sławacinek Stary, Leśna Podlaska, Swory, Konstantynów oraz OSP spoza systemu: Klonownica Duża. W dwa dni spłonęła powierzchnia ok. 6 ha. Ogniem objęta została przede wszystkim ściółka leśna. Zagrożone też było uroczysko „ Święte Dęby”, bo płonęły tereny, znajdujące się w odległości zaledwie kilkuset metrów. 

Po dwudniowym pożarze i zakończonej w poniedziałek, 20 kwietnia po południu, akcji gaśniczej prowadzonej łącznie przez ponad 100 strażaków z kilkunastu jednostek straży pożarnej, las pomiędzy Klonownicą Dużą i Hrudem znowu płonie. Obecnie na miejscu pracuje dziewięć zastępów straży pożarnej. Akcja trwa już od kilku godzin.
Pomiędzy Klonownicą Dużą a Hrudem znowu płonie las. Na miejscu pracuje obecnie jednostka JRG Biała Podlaska oraz osiem jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych miejscowości. Akcja gaśnicza rozpoczęła się ponownie w czwartek, 23 kwietnia, ok. godz. 11:50. W działaniach brały udział jednostki: JRG Biała Podlaska, OSP KSRG Sławacinek Stary, OSP KSRG Janów Podlaski, OSP KSRG Leśna Podlaska, OSP KSRG Rokitno, OSP KSRG Konstantynów, OSP Klonownica Duża oraz OSP Nowy Pawłów.

Niestety nadal trwa dogaszanie pożaru, na godz. 10:30 na miejscu pracowało 10 jednostek straży pożarnej. Działania utrudnia przede wszystkim panująca susza i silne podmuchy wiatru.

 

 

 

 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łukasz
Łukasz 24.04.2020, 11:41
Przecież to ktoś podpala celowo. Co na to policja?

Pozostałe