Biała Podlaska: Okradli teren byłego lotniska i sklep

  • 24.04.2020, 23:00
  • (pc)
Biała Podlaska: Okradli teren byłego lotniska i sklep
Dwaj młodzi mieszkańcy Janowa Podlaskiej odpowiedzą za kradzież przedmiotów z terenu byłego bialskiego lotniska, które później sprzedawali na skupie złomu. Łącznie wartość skradzionych elementów oszacowano na kwotę ponad 15 tys. złotych. Jeden ze sprawców już wcześniej miał zatargi z prawem i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, zatrzymali dwóch mieszkańców Janowa Podlaskiego w wieku 19 i 20 lat. Mężczyźni podejrzewani są o kradzież elementów żeliwnych i metalowych z terenu kompleksu wojskowego w Białej Podlaskiej. Łupem sprawców padły m.in. pokrywy stanowisk rozruchowych samolotów, skrzynki sterujące latarniami na pasie startowym czy elementy ogrodzenia. W tym przypadku wartość strat oszacowano na ponad 13 tys. zł. - Funkcjonariusze ustalili, że do kradzieży dochodziło od połowy marca do 20 kwietnia br. Skradzione przedmioty sprawcy sprzedawali później na skupach złomu na terenie powiatu bialskiego i łosickiego. Policjanci odzyskali większość skradzionych elementów - informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Dodatkowo wyszło na jaw, że młodzi mężczyźni okradli także jeden z bialskich sklepów. W miejscu zamieszkania mężczyzn, policjanci zabezpieczyli m.in. wkrętarkę, wiertarko-wkrętarkę, szlifierkę kątową, a także piłę akumulatorową. W tym przypadku wartość strat oszacowano na ponad 2 tys. zł.

Obaj sprawcy usłyszeli już zarzuty. W rozmowie z policjantami swoje postępowanie tłumaczyli trudną sytuacją materialną. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Młodszy z nich prosto z komisariatu trafił do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe