Gmina Drelów: Będzie bezpieczniej na zakręcie

  • 05.05.2020, 10:49
  • Paulina Chodyka
Gmina Drelów: Będzie bezpieczniej na zakręcie
Ostry zakręt w Zahajkach w połączeniu z brawurą kierowców od lat stwarzał zagrożenie dla uczestników ruchu, ale przede wszystkim dla właścicieli leżącej przy nim posesji oraz innych mieszkańców. Teraz pojawiła się szansa na poprawę bezpieczeństwa. Na prośbę Joanny Wójcik, którą wsparł starosta władze województwa zadecydowały o wprowadzeniu w tym miejscu dodatkowych zabezpieczeń.

Temat poruszaliśmy w wydaniu 49/2019 „Słowa Podlasia”. Przypomnijmy, dom państwa Wójcików znajduje się naprzeciwko zakrętu na drodze krajowej nr 813 Międzyrzec Podlaski – Parczew – Ostrów Lubelski – Łęczna na wysokości Zahajek w gminie Drelów. - Nieraz zdarza się, że w nocy budzi nas huk, biegniemy do ogrodu, a tam okazuje się, że kolejny kierowca nie wyhamował i taranując ogrodzenie wjechał na nasze podwórko - relacjonowała wtedy Joanna Wójcik. (...)

Odpowiedź nadeszła po dwóch miesiącach. – Po przeprowadzeniu analizy sytuacji wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Postanowiłem wprowadzić dodatkowe ograniczenie prędkości do 40 km/h na dojeździe do zakrętu z obu kierunków ruchu – informuje Kazimierz Tajer, p.o. kierownika Oddziału Drogownictwa i Ruchu Drogowego w Lublinie. Zamontowane zostaną tam też bariera drogowa U-14a, pełniąca funkcję osłonową oraz tablice, uprzedzające kierowców o zmianie kierunku jazdy. ZDW ma też opracować projekt zmiany organizacji ruchu w tym miejscu. Będą one wprowadzone po uzyskaniu opinii Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 maja

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe