Łosice: Nadzieja, która kosztuje 150 tysięcy

  • 27.05.2020, 09:14
  • Joanna Gąska
Łosice: Nadzieja, która kosztuje 150 tysięcy
Tylko 4 doby potrzebowali łosiczanie na zebranie pieniędzy, by ratować życie 31-letniego Kamila Franczuka. Mężczyzna stanął do nierównej walki z guzem mózgu. Jedyną szansą na na pozbycie się, uznanego w Polsce za nieoperacyjnego nowotworu jest poddanie się zabiegowi w brukselskim szpitalu uniwersyteckim. W akcję pomocy Kamilowi zaangażowało się również Słowo Podlasia.

Kamil o swojej chorobie dowiedział się przypadkiem. W grudniu zeszłego roku zasłabł za kierownicą i spowodował wypadek. Mężczyzna trafił na SOR. Tam poddano go kompleksowym badaniom, które ujawniły, że w jego głowie tyka bomba.

- Wykryto 8-centymetrowy guz w lewej półkuli. Złośliwy nowotwór. Winowajca wypadku i utraty przytomności - wspomina jego małżonka, Ola Franczuk. Kolejne badania potwierdziły diagnozę. Okazało się, że guz to glejak. Szczęście w nieszczęściu, że na czterostopniową skalę złośliwości jest w drugim stadium.

Neurochirurdzy niechętnie podejmowali temat operacji. Guz był duży a ingerencja chirurgiczna ryzykowna. Kiedy wreszcie podjęto decyzja o pierwszym etapie operacji, która odbyła się w marcu tego roku, rezonans wykonany już po zabiegu pokazał, że guza nadal zostało dużo. 5-centymetrowy nowotwór ulokowany w trudno dostępnym miejscu powoli zaczął rujnować zdrowie mężczyzny. Niestety, medycy orzekli, że już niewiele więcej mogą zrobić. Zaproponowano jedynie radio- i chemioterapię, bez możliwości operacyjnego pozbycia się nieproszonego intruza. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 maja

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe