Ubezpieczenie OC na 30 dni

  • 03.06.2020, 10:22
  • Artykuł sponsorowany
Ubezpieczenie OC na 30 dni
Każdy właściciel samochodu musi posiadać ubezpieczenie OC, to kwestia niezaprzeczalna. Nie mniej jednak nie zawsze musimy ją mieć aż na 12 miesięcy. Czasem są sytuacje, kiedy polisę potrzebujemy na krótszy czas. 

I wtedy możemy skorzystać z produktu, który nazywa się ubezpieczenie OC krótkoterminowe, czyli takie, którego nie zawieramy na okresu 12 miesięcy. Najczęściej ta druga opcja, to właśnie OC na 30 dni. Zakres jego działań, jest dokładnie taki sam jak w przypadku normalnego ubezpieczenia, nie mniej jednak jest ono możliwe wyłącznie w wybranych przypadkach.

Co ważne! Po miesiącu ubezpieczenie wygasa automatycznie, co oznacza, że jeśli było ono jednak za krótkie i nadal potrzebujemy OC musimy wykupić nowe.

Dla kogo?

Jest kilka sytuacji, kiedy możemy, a nawet powinniśmy skorzystać z tej opcji. 

  1. Przede wszystkim, jeśli jesteśmy właścicielami pojazdów historycznych – możemy wykupić OC na minimum 30 dni, ale samochód, żeby mógł być określony mianem historycznego musi mieć minimum 25 lat, chociaż najczęściej 40 lat wzwyż. 
  2. Również pojazdy wolnobieżne (te które osiągają małą prędkość – do 25 km/h) mogą liczyć na właśnie takie OC. Są to najczęściej pojazdy, które wykorzystujemy na budowie.
  3. Kolejną kategorią pojazdów, są te sprowadzane z zagranicy. To bez wątpienia ułatwienie dla nowych właścicieli. W szczególności, gdy nasz nowy pojazd jest jeszcze zarejestrowany poza naszym krajem, a już mamy go u siebie. Na czas załatwiania wszelkich formalności, w sytuacji kiedy chcemy normalnie korzystać z auta możemy wykupić sobie taką polisę. Następne OC musi zostać już wykupione normalnie na okres 12 miesięcy.
  4. Jeśli jesteś właścicielem komisu samochodowego również możesz wykupić dla swoich pojazdów taką polisę. To zdecydowanie tańsze rozwiązanie, a i lepsze dla potencjalnego nabywcy, który będzie mógł na spokojnie wybrać produkt dostosowany do swoich potrzeb.
  5. Ostatnia możliwość, to pojazdy które są zarejestrowane czasowo i mają czerwone tablice. To opcja dla osób, które np. się wyprowadzają, wybierają miejsce zamieszkania poza naszym krajem lub sprzedają pojazd za granicę.

Podsumowując

OC krótkoterminowe nie jest dziwnym tworem, z którego na pewno nigdy nie będziemy mogli skorzystać. Istnieje szansa, że może to nastąpić szybciej niż nam się wydaje, dlatego nie ma się czego bać. W łatwy sposób możemy je nabyć przez internet, bez wychodzenia z domy. Jeśli zainteresował Cię ten temat sprawdź więcej tutaj: https://wypowiadamoc.pl/moze-kupic-ubezpieczenie-oc-30-dni 
 

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe