Radzyń Podlaski: Uruchomią telewizję za grant od ministra

  • 04.06.2020, 08:13
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Uruchomią telewizję za grant od ministra
Radzyński Ośrodek Kultury otrzyma 90 tys. zł z ministerstwa kultury. Za te pieniądze ma uruchomić telewizję. Ta ruszyć ma w połowie czerwca.

- W ramach tarczy antykryzysowej MKiDN ogłosiło projekt „Kultura w sieci”. Do programu „Kultura w sieci” zgłoszonych zostało 5 948 wniosków na łączną kwotę przeszło 471 mln zł. Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniono 1 182 zwycięskie projekty – wylicza rzecznik radzyńskiego magistratu, Anna Wasak. - ROK na realizację projektu „Telewizja Radzyń” ma przyznane 90 tys. zł. W ramach programu powstanie strona internetowa, kanał na YouTube oraz aplikacja na telefon, gdzie przez 10 tygodni – od 15 czerwca do 23 sierpnia – będą transmitowane na żywo lub emitowane wcześniej nagrane programy. Każdego dnia przewidziane są co najmniej trzy bloki programowe.

Będzie kronika filmowa Radzynia, która zarejestrowała ciekawe inicjatywy w mieście w ostatnich latach, recytowane będą wiersze rodzimych poetów, a popołudniami odbywać się będą programy tematyczne. - W poniedziałki będzie można w Telewizji Radzyń posłuchać rozmów z lokalnymi specjalistami z różnych dziedzin. We wtorki będą na żywo transmitowane wydarzenia kulturalne: koncerty, spektakle teatralne, programy typu stand-up. W środę w Telewizji Radzyń będą gościć ludzie kultury, artyści, pasjonaci z naszego regionu. Czwartkowe popołudnie będzie poświęcone zdrowemu stylowi życia. Do współpracy został zaproszony m.in. radzyński Klub Fity, w którego programach usłyszymy informacje o odżywianiu i zdrowym trybie życia. W piątki będzie można odwiedzać wirtualnie galerię sztuki – informuje rzecznik Wasak. - W soboty w ramach programu „Cudze chwalicie, swoje poznajcie...” będzie można poznawać atrakcyjne turystycznie i ciekawe historycznie miejsca z terenu miasta. W niedzielne wieczory będą transmitowane dla dzieci bajki na dobranoc. Ponadto przewidziane są programy dotyczące zdrowia i urody, a także ogrodnictwa.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe