Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 czerwca 2026 10:06
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama

WYWIAD: Prezydent nie powinien być przewodniczącym

O potrzebie widocznej obecności struktur Platformy Obywatelskiej w regionie i działalności otwartego niedawno biura partii, przywracaniu loga PO na ulice północnej Lubelszczyzny i o szkodliwym łączeniu funkcji partyjnych z samorządowymi z wiceprzewodniczącym Zarządu Regionu Lubelskiego PO, Stanisławem Żmijanem rozmawia Joanna Danielewicz.
WYWIAD: Prezydent nie powinien być przewodniczącym

Minął prawie rok od wyborów parlamentarnych. Rok od kiedy nie jest pan w parlamencie i nie prowadzi Pan biura poselskiego. Trzeba było roku, by siedziba PO znów zafunkcjonowała na naszym terenie?

O biuro w Białej Podlaskiej zabiegałem od razu po wyborach do parlamentu. Upłynęło trochę czasu, bo struktury Platformy Obywatelskiej w Białej Podlaskiej miały zgoła inne stanowisko w tej sprawie. Dopiąłem swego, biuro zostało otwarte. Wypełniając funkcję wiceprzewodniczącego Zarządu Regionu Lubelskiego PO będę pełnił w nim dyżury. Nie wyobrażam bowiem sobie, żeby po zakończeniu sprawowania przeze mnie mandatu poselskiego, logo Platformy Obywatelskiej zniknęło z Białej Podlaskiej. Logo partii, którą w 2001 roku, razem z ówczesnym wicewojewodą lubelskim Adamem Wilczewskim zakładaliśmy w naszym regionie.

Skoro Pan walczył o stworzenie siedziby PO w Białej Podlaskiej, to traktuje Pan sprawę bardzo ambicjonalnie.

Nie da się przygotowywać a później realizować racjonalnego programu Platformy Obywatelskiej bez bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami. Biura są najlepszym miejscem do tego typu aktywności. Na dzisiaj jest to pierwsze i jedyne biuro w tej części województwa lubelskiego. Ale plan jest taki, aby PO lub jej posłowie byli obecni we wszystkich powiatach w Polsce. Taką obietnicę złożył Borys Budka kandydując na przewodniczącego PO. Mam nadzieję że wspólnie tę obietnicę zrealizujemy, szczególnie liczę tu na aktywność naszych posłów. Będę konsekwentnie zabiegał o biura w kolejnych miastach powiatowych. Przypomnę, że wypełniając mandat poselski przez 18 lat prowadziłem siedem biur poselskich.

Czyli otwarcie biura w Białej Podlaskiej to zapowiedź początku pracy u podstaw?

Kiedy byłem przewodniczącym Zarządu Regionu Lubelskiego PO, posiadaliśmy struktury w ponad 80 proc. gmin wiejskich. Jeżeli chcemy wygrać wybory w Polsce, to musimy co najmniej do tego stanu powrócić. Wysoka przegrana w wyborach do Sejmu we wschodniej części kraju niweluje wygraną PO w części zachodniej. Konieczna jest więc zmiana tych proporcji. Nasi członkowie bardzo aktywnie pracują w powiecie bialskim. Wielokrotnie zwracali uwagę na konieczność posiadania miejsca, w którym zrobią konferencję prasową czy spotkają się z mieszkańcami. Po wyborach parlamentarnych lokalne struktury zostały trochę pozostawione samym sobie. To duży błąd, bo bez pracy w Polsce powiatowej, nigdy nie odsuniemy PiS-u  od władzy.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 29 września

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: maliniak Treść komentarza: wpuśćił miliony bez kontroli kolejne setki tysiecy po wojnie wpuszczą i toakie żeczy to będzie codzienność tylko teraz Polacy mogą być zabijani przez ludzi z PTSD których wpuszczą do Polski rząd przecież im nie zabroni bo bardziej o obcych się martwi. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 17:39 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Prokurator - To był śmiertelny postrzał Autor komentarza: Damian Kaczmarek Treść komentarza: Gdyby wszystkie bramki były nagrywane to chętnie możemy zorganizować taki konkurs Data dodania komentarza: 15.06.2026, 17:00 Źródło komentarza: Sportowo wszystko jasne, ale w sumie nikt nic nie wie Autor komentarza: Szkoda... Treść komentarza: Klaudia Osipiuk nie startowała ? Data dodania komentarza: 15.06.2026, 16:40 Źródło komentarza: Wybrali Miss Akademii Wychowania Fizycznego [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: A śmierć to śmierć, zawsze powaga... Treść komentarza: Gdyby nie obcokrajowcy, to nasza policja nie miała by co robić... Data dodania komentarza: 15.06.2026, 16:32 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Policja ustaliła tożsamość śmiertelnie postrzelonego mężczyzny Autor komentarza: Tuskoludek Treść komentarza: Iiiii tam... a taki Dawid Kacprzyk, lekarz z P.O. ( nie ze szpitala ! ) skasował 1,6 dużej bańki, a jeszcze TRZYDZIESTKI wiekowo nie przekroczył ! Że z P.O. ? czysty przypadek ... Data dodania komentarza: 15.06.2026, 16:28 Źródło komentarza: Nowe domy, większe akcje i mniejsze kredyty. Tak zmieniły się majątki naszych posłów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama