Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 lutego 2026 16:10
Reklama
Reklama
Reklama

Biała Podlaska: Miała być profanacja czy prowokacja?

W środku ubiegłego tygodnia pod kościołem na ul. Brzeskiej, podczas wieczornych modlitw ustawił się szpaler kilkudziesięciu mężczyzn i młodych chłopców. Przez czas trwania nabożeństw stali w drzwiach świątyni odwróceni tyłem do ołtarza.  Zaniepokojeni bialczanie wezwali policję. – Z informacji uzyskanych od proboszcza wynika, że poprosił o ochronę kościoła – informowała na miejscu podinsp. Beata Miszczuk, p.o. rzecznika KMP.
Biała Podlaska: Miała być profanacja czy prowokacja?

Przed kościołem nie było jednak nikogo prócz przybyłej policji i dziennikarzy. Zgromadzeni przed świątynią „obrońcy” nie chcieli zdradzić, jaką grupę reprezentują. – Naszą rolą jest obrona kościoła – usłyszeliśmy od jednego z nich. Pytany o to, przed kim bronią świątyni, bo nikogo na ulicy nie widać, twierdził:- Czekamy, jeszcze ich nie ma.

Oczekiwania i manifestacja obrony murów kościoła na nic się jednak zdała, bo przed kościołem na ul. Brzeskiej nikt się nie pojawił. Przyjechały natomiast partole policji. – Dostaliśmy zgłoszenie, że coś się dzieje, że pod kościołem zebrała się jakaś grupa. Przyjechaliśmy to sprawdzić – poinformowała dziennikarzy zebranych przed kościelną bramą podinsp. Beata Miszczuk, p.o. rzecznika prasowego w KMP w Białej Podlaskiej. – Z informacji przekazanych nam przez proboszcza parafii przy ul. Brzeskiej wynika, że poprosił o pomoc w obronie kościoła.

Rzecznik nie umiała jednak wyjaśnić, przed kim świątynia ma być broniona, proboszcz takich wyjaśnień policji nie przedstawił. Z przedstawicielami prasy rozmawiać natomiast nie chciał. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 listopada


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Antek 11.11.2020 20:16
Kiedys blokersi pili pod sklepem Dzis pod kosciolem Zenujacy upadek polskiego kleru

Zenek 11.11.2020 20:11
Buahahaha ksiadz sobie zamowil brunatne koszule do ochrony bo skandale pedofilskie wybijaja???

Asia 06.11.2020 21:21
Ksiadz "z powolania", ktory nomen omen powinien chronic swoich wiernych, w tym kobiety i dzieci napuszcza na nich kiboli. Poprostu godne pozalowania. Mam nadzieje ze kuria sie dowie, ale pewnie joc nie powie co jest jeszcze bardziej smutne.

Ziomal 05.11.2020 15:43
Ja tam nie narzekam ! Przylazło się pod kościół bo księżulo jakiś zaprosił . Po co mieliśmy stać gdzieś pod blokiem z ziomkami jak można było pod kościołem . Wypiło się trochę wódeczki bo mieliśmy za kurtkami pochowane , piwka też się popiło ,papieroska zapaliło . Po co między blokami mieliśmy się kryć z piciem jak pod kosciołem się popiło legalnie bo księżulo zaprosił . Ziomki stali tyłem do ołtarza , no i co z tego my tam przyleźli wypić, pogadać a nie patrzeć w którą stronę się obracać. Szkoda że niektórzy ziomki za dużo popili i się pozarzygiwali ale ogólnie super było i jeszcze raz jak księzulo zaprosi to pójdziem też tam wypić po co po lasach się chować czy między blkoami .

Ks. Ignacy 05.11.2020 13:51
To skandal i świętokradztwo. Należy tego Księdza wyrzucić z naszego grona. To skandal co on narobił. Wprowadził na teren świątyni pół - główkow w gumofilcach. Co niektórzy to tam przeklinali i byli ubrani jak menele w brudnych dresach z przodu żółtych z tyłu brązowych. To skandal....... takich trzeba w zoo zamykać a nie do świętego miejsca wprowadzać.

We the people 04.11.2020 03:04
Zrobiliście może jakis materiał o tym dlaczego lekarze nie przyjmują pacjentów w przychodniach tylko na prywatnych płatnych wizytach?

czytajacy biblie 04.11.2020 00:35
biblijny motyw na protescie w Łosicach https://www.facebook.com/photo/?fbid=2203924169752537&set=a.138666362945005&__cft__[0]=AZU4ZPtJKwoU69O6wL0kIYfz2FAIMUW7fA4G4hAeXD5Dy5_TLA-NaXULDB3HeqLySt6RZIv2lIBtPZXOAxHntLBgzkfACncniYtDWqwT8MQsSF61OegRHb_kCUb-PTAg0sWccTHMwPpHr9lYjV3luGUMPzQuxUeydVoXFgHh9WWkL95iDGSPNdRs_yQmew6amME&__tn__=EH-y-R

Jpis 03.11.2020 22:09
Niech płaczą Ci co na PIS głosowali, to oni doprowadzają państwo do upadku. Jakiekolwiek zniszczenia poniesione podczas protestów nic nie znaczą...

XX 04.11.2020 19:57
Jeśli będziecie niszczyć kościoły, spodziewajcie się odwetu, ciekawe kto was przed nami obroni

Leszek M 05.11.2020 15:20
Przed twoją głupotą nikt nas nie ochroni .

Daniel 03.11.2020 21:32
Proboszcz do wymiany

OpiumDlaLudu 03.11.2020 20:07
Ciemniaki i wiesniaki xD

Krystek 03.11.2020 17:18
Oficjalnie rezygnuje z kosciola w polsce jako instytucji politycznej... czas opodatkowac darmozjadow w imie Boze.

Rrrrr 03.11.2020 17:08
Tyle pogruszek to się boją o kościoły w czym zdziwienie jak widać jacy ludzie wychodzą na ulicę

Ewausa 03.11.2020 20:44
Naucz się pisać po polsku,bo to jest karygodne.

Majkel 03.11.2020 16:45
Ale gamonie

Cała Biala 03.11.2020 14:42
Dziękujmy panowie że tam byliście...

Dziękuję 03.11.2020 14:55
Bo kto ma bronić kościoła jak nie my ♥️

sceptyk 03.11.2020 20:07
wasi wrogowie podobnie prawdziwi jak to w co wierzycie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Ta rada tzn klub radnych to porażka, wszyscy będą na tak, co by to nie było. A przewodniczący -nowy jest pracownikiem firmy greenwin, którą teraz zarządza syn wójta. Kolejny radny jest podwykonawca w greenwin. Dwie radne pracują w przedszkolu. Czy może być inny wynik głosowania? Aha ,żona radnego też pracuje w przedszkolu. O czym jeszcze nie wiemy? Czas pokaże. Miało być transparentnie....Data dodania komentarza: 19.02.2026, 14:22Źródło komentarza: Janów Podlaski. Gmina wypowiada umowę, OSP mówi o „wyrzuceniu na bruk”Autor komentarza: J.....K.........Treść komentarza: Prędkość musiała być duża że auto tak rozbite. Jakie jest tam ograniczenie prędkości? Gdyby jechał 20-25 km / h to by przeżył bo przy takiej prędkości 20- 25 km/ h to by sobie tylko guza na łbie nabił.Data dodania komentarza: 19.02.2026, 13:57Źródło komentarza: Śmiertelny wypadek BMW w Turzych Rogach [ZDJĘCIE]Autor komentarza: Wujek DariuszTreść komentarza: Sędzia Piotr Pietraszek nie był na żadnym czele tylko wydał ten wyrok jednoosobowo. Publikacja tego wyroku na stronie sądu rejonowego ma chyba zachęcać innych, zwłaszcza obcokrajowców, do takich działań, za jakie skazano Gruzina. Innego celu nie widzę.Data dodania komentarza: 19.02.2026, 08:11Źródło komentarza: Wyrok za przemyt migrantów. Gruzin skazany, ale nie trafi do więzieniaAutor komentarza: Xxx - maniaku,Treść komentarza: Tobie by się przydało, aby ktoś ci zasponsorował przelew odrobiny rozumu do twojego pustego łba.Data dodania komentarza: 18.02.2026, 19:58Źródło komentarza: Chcą iść w ślady Ratajskiego [GALERIA ZDJĘĆ]Autor komentarza: Bandos ghostTreść komentarza: Zdaje się, że nie tak dawno było referendum za odwołaniem wójta...i poległo z powodu braku frekwencji. Teraz wójt może zrobić wszystko... i zrobi !Data dodania komentarza: 18.02.2026, 18:36Źródło komentarza: Janów Podlaski. Odwołali przewodniczącą miejskiej rady
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama