Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 20:09
Reklama
Reklama

Nie umiera ten, kto żyje w pamięci bliskich

To święto zmarłych było inne niż wszystkie. Zamknięcie cmentarzy z powodu pandemii sprawiło, że najbliższych wspominaliśmy w zaciszu domowego ogniska. Od wtorku można już odwiedzać nekropolie. Znów zapłoną znicze, a ich wieczorna łuna przypomni nam jak ważna jest pamięć o najbliższych.  Wspomnijmy też tych, którzy odeszli w zeszłym roku, pozostawiając wśród nas nas cząstkę siebie.
Nie umiera ten, kto żyje w pamięci bliskich

BIAŁA PODLASKA
Kamil Janik - miał 33 lata. Był oficerem Wojska Polskiego z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Całe miasto i powiat bialski poznał jego walkę z nowotworem. W tę walkę włączyła się cała bialska społeczność. Kamil odszedł 20 grudnia 2019 roku.

Lucyna Jóźwik - zmarła 12 czerwca w wieku 94 lat. Wieloletni pedagog w liceum i gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Od 1952 r. pracowała tu jako nauczycielka biologii.  W 2006 r. otrzymała tytuł Honorowego Członka Koła Bialczan, a w 2008 r. została Bialczanką Roku. Została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Bolesław Kuzioła – zmarł 2 kwietnia. Był prezesem Bialskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Zgoda w latach 1985-2011, członkiem MKS Podlasie i BOZPN. Został wyróżniony przez radę miasta tytułem "Zasłużony dla miasta Biała Podlaska". Odszedł w wieku 82 lat.

Zdzisław Trochimiuk - zmarł 14 lutego w wieku 94 lat. Był znanym w mieście wieloletnim nauczycielem fizyki w I LO im. J.I. Kraszewskiego, a także harcerzem zaangażowanym w działalność w okresie II wojny światowej i po jej zakończeniu.

MIĘDZYRZEC PODLASKI
ks. Michał Józef Domański - zmarł 2 kwietnia w wieku 81 lat.  Duszpasterz urodził się 19 marca 1939 roku w miejscowości Stok na terenie gminy Ulan-Majorat. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach. Święcenia kapłańskie przyjął 22 września 1962 roku. Do Międzyrzeca przybył w sierpniu 1987 roku. Został wtedy proboszczem parafii pw. św. Mikołaja oraz dziekanem dekanatu międzyrzeckiego. Poza pracą kapłańską dał się poznać jako dobry organizator i znakomity gospodarz. Rozpoczął gruntowny remont kościoła i przykościelnego placu, który ukończono w 2000 r.  Był też świetnym społecznikiem. W 1999 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Międzyrzec Podlaski. Jest też pierwszym Honorowym Obywatelem Gminy Międzyrzec Podlaski, które to wyróżnienie radni nadali mu w 2014 roku. Funkcję proboszcza parafii św. Mikołaja i dziekana pełnił przez 20 lat, do 2007 r.

Tadeusz Żechowski - zmarł 12 lipca w wieku 79 lat. Postać doskonale znana w sportowym środowisku miasta. Przez ponad 60 lat był związany z klubem Huragan Międzyrzec Podlaski. Był piłkarzem, a później działaczem i kierownikiem drużyn piłkarskich Huraganu. Za zasługi dla drużyny przyznano mu tytuł "Honorowego kierownika klubu". W 2017 roku z rąk burmistrza Zbigniewa Kota otrzymał statuetkę "Sportowy Wawrzyn" w kategorii działacz sportowy.

Danuta Mikołajczuk - zmarła w wieku 67 lat, jej pogrzeb odbył się 13 października. Wiele lat była głównym księgowym urzędu miasta Międzyrzec Podlaski, a następnie skarbnikiem miasta. Urodziła się w 1953 roku w Kąkolewnicy. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Milanowie oraz Policealne Studium Spółdzielcze przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, zdobywając zawód technika-ekonomisty. W 1975 roku rozpoczęła pracę w dziale księgowości urzędu miasta. W 1984 roku została głównym księgowym magistratu, a w 1990 roku powołano ją na skarbnika miasta. Tę funkcję sprawowała do listopada 2011 roku. Za szczególny wkład w rozwój samorządności oraz działalność na rzecz rozwoju Międzyrzeca radni nagrodzili ją odznaką „Zasłużony dla Miasta".

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 listopada


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama