Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 22 maja 2022 19:10
Reklama

Reportaże

Gmina Tuczna: Radny wyłudził sprzęt, ale nie poniesie kary?
Gmina Tuczna: Radny wyłudził sprzęt, ale nie poniesie kary?

Radny gminy Tuczna Zenon K. wyłudził sprzęt komputerowy, zaniżając w oświadczeniu kwotę dochodu za 2013 r. Sprawa trafiła do sądu. Wygląda jednak na to, że radny uniknie konsekwencji karnych, gdyż karalność czynu zgodnie z postanowieniem sądu uległa przedawnieniu. 

08.02.2022 14:50    5    2
"Wiatr zmiótł Twoją duszę mamo, tak jak płatki róży z krzewu"
"Wiatr zmiótł Twoją duszę mamo, tak jak płatki róży z krzewu"

4 lekarzy z lubelskiego szpitala im. Jana Bożego stanie przed sądem. Zdaniem śledczych, nie dopełnili obowiązku opieki nad byłą kierownik bialskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Lublinie, która trafiła na oddział ginekologiczny i zmarła po 3 dniach na sepsę w przebiegu zachłystowego zapalenia płuc. Zawiadomienie w tej sprawie złożył jej mąż, który jest lekarzem. - "Wiatr zmiótł Twoją duszę mamo, tak jak płatki róży z krzewu" - napisała na wieść o śmierci mamy jej 10-letnia córka Karolina. 

08.02.2022 09:05    12
LUDZIE Z PASJĄ: Dłońmi mogłam dosięgnąć gwiazd
LUDZIE Z PASJĄ: Dłońmi mogłam dosięgnąć gwiazd

Danuta Koszołko przez lata tworzyła w Warszawie, a w 2017 roku wróciła w rodzinne strony. Na płótnach najchętniej oddaje własne emocje i te, które wyczuwa w otaczających ją ludziach. Mimo trudnych chwil, które przeżyła, wciąż jest pełna radości i energii. Ostatnio artystka pokazywała obrazy, które pochodziły z cyklu „Nowa JA” w galerii Artstyle w Białej Podlaskiej.

30.01.2022 11:29    3
Gmina Kodeń: Odbili Kodeń z rąk carskich żołdaków
Gmina Kodeń: Odbili Kodeń z rąk carskich żołdaków

W czasie trwania powstania styczniowego doszło do zwycięskiej bitwy o Kodeń, która miała miejsce w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 r. Od lat mieszkańcy upamiętniają tę wyjątkową datę. Późnym wieczorem wyruszają z lasku Borki do kościoła pw. św. Anny, gdzie jest odprawiana msza w intencji ojczyzny i powstańców. W tym roku obchody były zaplanowane na 21 stycznia. Ze względu na obostrzenia, związane z pandemią, marsz w tym roku się nie odbył.

29.01.2022 11:28
Biała Podlaska: Historyczny przystanek na kolejowej trasie Warszawa – Brześć
Biała Podlaska: Historyczny przystanek na kolejowej trasie Warszawa – Brześć

Bialski dworzec kolejowy to niemy świadek wielu historycznych chwil. To tutaj w 1920 roku marszałek Józef Piłsudski wręczał Ordery Virtuti Militari żołnierzom 34. pułku piechoty. To tutaj tłumy witały powracającego z Moskwy w 1956 roku Władysława Gomułkę. Wreszcie, to tutejszy dworzec był pierwszym przystankiem na ziemiach polskich, dla wracających z zesłania Sybiraków. Z dworcowymi budynkami związana jest również historia Bialskiej Kolei Wąskotorowej i do niej również z pewnością wrócimy w jednym z kolejnych artykułów.

29.01.2022 11:12    8
Wspaniale jest łączyć pasję z pracą
Wspaniale jest łączyć pasję z pracą

Piotr Kulicki to muzyk multiinstrumentalista, instruktor janowskiego ośrodka kultury oraz opiekun kilku zespołów muzycznych, w tym swojej największej dumy – Meritum. Jest też nauczycielem śpiewu i gry na instrumentach, to m.in. jego zasługą są sukcesy Zuzanny Pikacz czy Mateusza Łopaciuka. Ulubiony instrument artysty to gitara, ale według niego najbardziej fascynującym i najtrudniejszym do opanowania są organy, dlatego ukończył specjalny kurs i był też kościelnym organistą.

22.01.2022 17:55    1
Region: Zniszczone drogi, zasieki nad Bugiem. Mieszkańcy: "Żyjemy jak na poligonie!"
Region: Zniszczone drogi, zasieki nad Bugiem. Mieszkańcy: "Żyjemy jak na poligonie!"

Mieszkańcy nadbużańskich miejscowości skarżą się na fatalny stan dróg, które rozjeżdżają codziennie ciężkie wojskowe samochody. Do niektórych posesji nie da się już w ogóle dojechać. Zniszczone są też pola i łąki. Samorządowe władze interweniują w tej sprawie u dowództwa Wojska Polskiego, Ministerstwo Obrony Narodowej obiecuje naprawę dróg. Jednak problemów, z którymi boryka się lokalna społeczność jest znacznie więcej. Mieszkańcy zwracają uwagę m.in. na zasieki nad Bugiem, które już częściowo są pod wodą, a to z kolei grozi zatorami na rzece, które mogą spowodować powódź.

19.01.2022 09:16    1    9
Rozmawiałem z krótkofalowcami ze wszystkich kontynentów świata
Rozmawiałem z krótkofalowcami ze wszystkich kontynentów świata

Adam Myrcha z Białej Podlaskiej poprzez radiostację łączył się w przeciągu kilkudziesięciu lat z osobami ze wszystkich kontynentów. Miał między innymi okazję rozmawiać z polskim pilotem służącym w siłach powietrznych Wielkiej Brytanii. Relacjonował też na bieżąco lokalnemu dziennikarzowi, co działo się w Moskwie, podczas puczu Janajewa.

16.01.2022 09:39    1    4
Ludzie stąd: Przejmująca cisza na Wołyniu
Ludzie stąd: Przejmująca cisza na Wołyniu

Tadeusz Mikinnik wywodzi się z ziemiańskiej rodziny, jego dziadek Grzegorz był szlachcicem z Mołodeczna. Cała familia miała zostać zesłana na Sybir, ale Grzegorz obiecał, że wyśle do sowieckiego wojska swojego najstarszego syna Konstantego, gdy ten ukończy pełnoletność. To ocaliło ich przed wywózką. 

16.01.2022 09:35
Gmina Dębowa Kłoda: Olga i Damian czekają na pomoc
Gmina Dębowa Kłoda: Olga i Damian czekają na pomoc

To był zwyczajny poranek, 20 października. Matka wiozła 18-letnią córkę Olgę i 17-letniego Damiana do szkoły. Nagle straciła panowanie nad samochodem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, wjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo.

13.01.2022 10:32    3
Podcięty bywa zawzięty. Za jazdę po pijanemu zasądzono mu już 15 lat
Podcięty bywa zawzięty. Za jazdę po pijanemu zasądzono mu już 15 lat

2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Taki wyrok, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie 3 dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów usłyszał 44-letni Michał R. Mężczyźnie za to samo zasądzono już 15 lat. Po zwolnieniu z aresztu, ponownie zasiadł za kierownicą. Od 31 grudnia do 2 stycznia jeździł kompletnie pijany po Terespolu. Dopiero za 3 razem odebrano mu samochód i odholowano na policyjny parking. 

11.01.2022 09:00    2
Radzyń Podlaski: Ponad 2 tysiące złotych za gaz. Nie damy rady!
Radzyń Podlaski: Ponad 2 tysiące złotych za gaz. Nie damy rady!

Obecny rok dla Radzyńskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ósmy kolor tęczy" miał być wyjątkowy, bo w planach było przygotowanie 10-lecia istnienia organizacji. Na razie jednak zarząd od kilkunastu dni zastanawia się, gdzie znaleźć pieniądze na opłacenie rachunków za gaz, którym ogrzewany jest budynek stowarzyszenia. – Nie damy rady – mówi Sylwia Marczuk, prezes organizacji patrząc na rachunek z gazowni. Do zapłaty 2173 złote. W ubiegłym roku za ten sam okres rachunek opiewał na 860 złotych.

11.01.2022 08:55
Gmina Sosnowica: Czy karetka jechała za długo? 
Gmina Sosnowica: Czy karetka jechała za długo? 

Nasza Czytelniczka Renata Szczepańska twierdzi, że ratownicy medyczni, udzielając pomocy jej ojcu, nie zrobili tego z należytą starannością. – Dlaczego karetka tak długo wiozła tatę z Orzechowa Nowego do bialskiego szpitala? – pyta. – Nie zauważam żadnych nieprawidłowości w czasie przekazania pacjenta do szpitala – odpowiada dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej Artur Kozioł. 

04.01.2022 09:33    1    3
Rolnicy z Tucznej w "Interwencji"
Rolnicy z Tucznej w "Interwencji"

Po naszej publikacji trudną sytuacją rolników z Tucznej zainteresowała się ogólnopolska stacja telewizyjna. Z gospodarzami spotkała się ekipa polsatowskiej "Interwencji". Pomoc zadeklarował też poseł Dariusz Stefaniuk.

29.12.2021 09:09
Skazany na wózek do końca życia 
Skazany na wózek do końca życia 

13-letni Bartosz nigdy nie będzie żył jak jego rówieśnicy. Przyszedł na świat z dziecięcym porażeniem mózgowym, cierpi też na lekooporną padaczkę. Jednak Sąd Apelacyjny w Lublinie po sześciu latach procesu oddalił pozew o zadośćuczynienie, które miało między innymi sfinansować leczenie i rehabilitację chłopca. 

29.12.2021 08:56    1
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AdrianTreść komentarza: Większej bzdury nie słyszałem , owy stworek jest z gry komputerowej i nie zagraża nikomu . Osoba która zrobiła ten post jest idiotą i wybrała z opisu gry to co chce , a słowa o przytulaniu z ostatnim tchem pochodzi z piosenki którą stworzyła osoba lubiąca tą grę , w samej grze nie ma nic z przytulaniem a huggy pojawia się zaledwie kilka razy . Żeby na zabawce są umieszczone przez chińskich sprzedawców a oryginalnie zabawka powinna mieć uśmiech . Kolor ust stworka nie jest z krwi tylko poprostu taki ma kolor . Mam nadzie że mądre osoby nie będą rozpowszechniać tego syfu po innych osobach , nie zabierajcie dzieciom radości z dzieciństwa.Data dodania komentarza: 22.05.2022, 11:48Źródło komentarza: Bądźmy czujni. Chrońmy nasze dzieci przed Huggy Wuggy!Autor komentarza: JanuszTreść komentarza: Ale jak to, przecież szczepionki są w 100% bezpieczne, bo są dopuszczone w Unii. Nie wypłacać piniądzów.Data dodania komentarza: 21.05.2022, 22:42Źródło komentarza: Stracili zdrowie po szczepionkach. Teraz dostają wysokie odszkodowaniaAutor komentarza: mbTreść komentarza: Jaka nagroda?Data dodania komentarza: 21.05.2022, 11:14Źródło komentarza: Nie płacił alimentów, teraz szuka go policjaAutor komentarza: czytTreść komentarza: zainwestował w stację uzdatniania wody"" Brawo Ten Pan! -- Popatrzcie na Tematy - Woda Pitna. A tu miasta/gminy, najpierw wodociąg podłączają. MOże odwrócić i Kanalizacja, a wtedy i wodociąg już nie będzie potrzebny. Zresztą jeśli Pożar, np 2-3 miejsc, to i tak wody od razu w Hydrancie - BRAK. A wzrost ciśnienia nagły (np. wojna), to wysadzenie korków pół cala: czerwonych i niebieskich - wszystkie wyskoczą. Tak dziś jest. Najpierw kanalizacja i nie do WisłyData dodania komentarza: 21.05.2022, 08:08Źródło komentarza: Na ulicy stanął hydrant. "Po latach batalii mamy wodociąg"Autor komentarza: czytTreść komentarza: Teresa Sidoruk - Dziękuję. Ale mandat znowu? 300zł Co do oczyszczalni, dziś pada, ale słabo, czy płukanka z kanalizacji (Biała, Międzyrzec) popłynie do Krzny. Oczyszczalnie wymagają Osadników buforowych - przed Wrzutem do Krzny. Zaś sama Krzna, odtwarzania Meandryzacji. Meandrująca Krzna=Marzenie → w celu zwiększenia zasobu wody, by te Ryby, miały Dokąd uciec i wody było 10-100 x więcej. Korytowanie, spowodowało spuszczenie wody do Bałtyku.Data dodania komentarza: 21.05.2022, 08:02Źródło komentarza: Są wyniki z próbek pobranych z Krzny i Piszczanki. Wskazują na silne zanieczyszczenieAutor komentarza: czytTreść komentarza: Jeszcze WIĘCEJ O3=ozonu. A z Ozonu 1-O, tlen atomowy, rodnik rakotwórczy -- może Instrukcje, jak należy się pozywać O atomowego, który jest w wodzie z kranu, nawet jeśli są to ilości Molowe.Data dodania komentarza: 21.05.2022, 07:57Źródło komentarza: Uwaga! W wodzie z bialskiego wodociągu wykryto bakterię z grupy coli!
Reklama