Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 13:22
Reklama
Reklama

Gmina Łosice: Dla lepszej integracji mieszkańców

Budowa wiaty ze stołami i ławkami, remont świetlicy wiejskiej czy montaż piłkochwytów i doposażenie altany to tylko niektóre z zadań zrealizowanych na terenie łosickiej gminy. 
Gmina Łosice: Dla lepszej integracji mieszkańców

Wszystko w ramach tegorocznej edycji „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020”. Dzięki temu w gminie zakończono pięć inwestycji, których koszt wyniósł ponad 131 tys. zł.

- Gratuluję sołtysom i mieszkańcom zaangażowania. Niech nowa infrastruktura dobrze służy wszystkim - mówi burmistrz Mariusz Kucewicz. - W naszej gminie udało się sfinalizować kilka zadań zgłoszonych przez mieszkańców pięciu sołectw. Nie są one duże, ale ich realizacja na pewno wpłynie na lepszą integrację mieszkańców.

Przypomnijmy, że dofinansowanie w ramach MIAS otrzymały 1184 inwestycje, spośród 264 gmin województwa. Nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej przeprowadzono jeszcze w grudniu 2019 r. Samorządy mogły uzyskać wsparcie w wysokości do 10 tys. zł. Łosickie sołectwa otrzymały łącznie 50 tys. zł z tej puli.

Dzięki funduszom MIAS zrealizowano projekty w sołectwach: Zakrze (koszt: 30 736 zł), Meszki (25 870 zł), Stare Biernaty (19 971 zł), Dzięcioły (23 903 zł) oraz Świniarów (30 923 zł). 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama