Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 02:53
Reklama
Reklama

Powiat parczewski: Starosta posądzony o nonszalancję

Nonszalancja parczewskiego starosty zakończyła się tym, że już około 10 pracowników urzędu ma Covid-19, a on sam trafił do szpitala – pisze autorka listu mailowego, jaki otrzymała nasza redakcja. - Jeżeli ktoś ma zastrzeżenia niech nam o nich powie, a nie wysyła obraźliwe i oczerniające anonimy, które mijają się z prawdą – ripostuje oburzony wicestarosta Artur Jaszczuk. Ostatecznie jednak okazało się, że sanepid wykrył w starostwie ognisko koronawirusa, a zakażonych jest kilkudziesięciu pracowników. 
Powiat parczewski: Starosta posądzony o nonszalancję

To kolejny list, jaki otrzymaliśmy w ostatnich tygodniach w sprawie sytuacji koronawirusowej w parczewskim starostwie. Tym razem autorka informuje o rosnącej liczbie zarażonych urzędników.

- Starosta trafił do szpitala. Niestety osoby, które miały z nim najczęstszy kontakt, na przykład wicestarosta, nie zostały wysłane przez sanepid na kwarantannę. Przychodzą do pracy i być może zarażają innych pracowników. Naprawdę trudno mi zrozumieć takie nieodpowiedzialne zachowanie osób sprawujących tak wysokie stanowiska – czytamy w liście.

Wicestarosta przekonuje, że kobieta mija się z prawdą. Potwierdza, że starosta Jerzy Maśluch jest chory i przebywa w szpitalu. Podkreśla jednak, że do tej pory, razem z nim zachorowało w sumie siedmioro pracowników, a nie dziesięcioro. Zapewnia również, że sanepid przeprowadził stosowne wywiady i wszystkie osoby z kontaktu zostały poddane nadzorowi epidemiologicznemu.

Kwarantanny nie zastosowano wobec nikogo, bo inspektorzy nie znaleźli ku temu przesłanek. - Nie życzę sobie, aby ktoś mieszał mnie w tę sprawę. Nie życzymy sobie także, jako powiat, insynuacji abyśmy mieli zaniedbywać sprawy bezpieczeństwa epidemicznego. To są bzdury – wyjaśniał w środę, 2 grudnia Jaszczuk.

Dzień później sanepid ogłosił ognisko COVID-19 w starostwie powiatowym. Zalecił poddanie testom wszystkich urzędników. W sobotę, 5 grudnia okazało się, że spośród 41 poddanych badaniu, aż 27 osób ma dodatni wynik, w tym wicestarosta.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

rozczarowany 10.12.2020 23:46
I pomyśleć, że głosowałem na tego człowieka. Myślałem, że jest uczciwy. Strasznie się wstydzę. Drugi raz nie popełnię już tego błędu.

czytelnik 10.12.2020 15:28
Wkopał się facet na maxa. Tak żarliwie zaprzeczał, że w urzędzie rozprzestrzenia się covid-19, a już następnego dnia sanepid ogłosił, że jest tam ognisko tego wirusa i zarządził badania przesiewowe. Po badaniach okazało się, że aż 27 pracowników ma wynik pozytywny, w tym on sam. Sanepid zarządził badanie, bo w ciągu krótkiego czasu było tam kilka osób z pozytywnym wynikiem testu. Sam o tym mówił we "Wspólnocie."

Czytelnik z jelonkiem 09.12.2020 14:07
Rozumiem, że Prokuratura Rejonowa w Parczewie wszczęła już śledztwo o przestępstwo z art. 161 § 3 kodeksu karnego czy może tez Pan wicestarosta sobie tego nie życzy? Apeluję do redakcji "Słowa" o przyjrzenie się tej sprawie. Że to jest skandal, to eufemizm...

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ducati Diavel xDiavel v4 Treść komentarza: Czy tego komarka - motorka będą klepać czy oddadzą na złom ? Kupię tego rozwalonego motorka . Wyklepię , wyprostuję , poszpachluję i wyatawię na Otomoto jako Igła , nie bity , Okazaja . A to , że dwa ślady będzie zostawiał to nic ..... wiekszość motorków to klepane używane gruchoty zostawiające dwa ślady bo..... Mało kogo stać na nowy motocykl z salonu . Data dodania komentarza: 22.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Xd Treść komentarza: A wiadomo do kiedy zespół z Parczewa ma się określić? Już jednak to trochę trwa. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:35 Źródło komentarza: Czy Parczew będzie miał IV ligę? Autor komentarza: Tylko ja Treść komentarza: Dawca organów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:03 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Gość1 Treść komentarza: Było więcej ściągać ludzi z Siedlec i Lublina i koncowo są tego rezultaty zamiast postarać się i ściągnąć kogoś doświadczonego Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:02 Źródło komentarza: Do szczęścia zabrakło tylko i aż utrzymania Autor komentarza: Amper Treść komentarza: Jesli w Polsce rocznie jest ok 63 dni slonecznych, to musi to jakoś być rozdzielone. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:55 Źródło komentarza: Ani jednej minuty słońca! Grudzień wyjątkowo ponury na wschodzie Polski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama