Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 17:28
Reklama
Reklama
Reklama

Międzyrzec Podlaski: Pomoc dla firm

Samorząd postanowił o zwolnienia przedsiębiorców z tzw. opłaty alkoholowej oraz od podatku od nieruchomości. Obie uchwały zostały jednogłośnie podjęte przez 15 obecnych na sesji radnych.
Międzyrzec Podlaski: Pomoc dla firm

Pierwsza z uchwał dotyczy zwolnienia i zwrotu części opłaty za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Przedsiębiorcy mogą w tym przypadku liczyć zwolnienie z II raty tzw. opłaty alkoholowej, zwrot 1/3 opłaty wniesionej jednorazowo w terminie do 31 stycznia 2021 roku oraz przedłużenie terminu zapłaty III raty do 31 października tego roku.

W drugiej chodzi o zwolnienie z podatku od nieruchomości. Na to wsparcie mogą liczyć właściciele restauracji i innych lokali gastronomicznych, hoteli i podobnych obiektów zakwaterowania oraz właściciele siłowni i innych obiektów, służących poprawie kondycji fizycznej, u których wystąpił spadek przychodów o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu przypadającym po 31 stycznia 2020 r. w porównaniu do miesiąca poprzedniego lub analogicznego miesiąca poprzedniego roku.

Wcześniej miasto podjęło decyzję m.in. o niepodnoszeniu stawek lokalnych opłat i podatków w 2021 roku, a osoby, które z powodu pandemii miały problemy ze spłatą zobowiązań podatkowych wobec magistratu, zostały zwolnione z opłaty prolongacyjnej. Magistrat obniżył również czynsz dla najemców miejskich lokali użytkowych i dzierżawców miejskich gruntów oraz zwolniło z podatku od nieruchomości dla gruntów i budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama