Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 01:08
Reklama
Reklama

Premier: "Zaszczepimy wszystkich chętnych Polaków"

- Do końca II kwartału wykonamy łącznie 20 milionów szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich chętnych Polaków – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej.
Premier: "Zaszczepimy wszystkich chętnych Polaków"

Autor: Krystian Maj/KPRM

Z kolei szef KPRM Michał Dworczyk przekazał, iż rząd wprowadza szczepienia populacyjne. - Od 12 kwietnia będą mogły się rejestrować osoby z rocznika 1962. Każdego dnia zapisywać się będzie nowa grupa wiekowa – mówił Michał Dworczyk.  Dodał, że w kwietniu na pewno otrzymamy przynajmniej 5 mln dawek. – W drugim kwartale uruchomimy szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy, w których będzie minimum 500 chętnych pracowników, punkty szczepień będą też w aptekach i placówkach POZ. Jeśli pracodawca, który ma min. 500 chętnych pracowników do zaszczepienia, zorganizuje sobie zespół szczepienny i właściwe zabezpieczenia, otrzyma szczepionki. Wprowadzamy rewolucyjną możliwość, do tej pory mogły szczepić wyłącznie podmioty prowadzące działalność leczniczą. W drugim kwartale uruchomimy możliwość szczepienia dla pojedynczych ratowników medycznych, pojedynczych pielęgniarek. Wprowadzimy również punkty drive thru – zakomunikował szef KPRM.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama