Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 10 grudnia 2025 23:09
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama

Pijany jechał ciężarówką "od prawej do lewej"

Skrajnie nieodpowiedzialny okazał się 38-letni kierowca ciężarówki z gminy Sosnówka. Mając prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie, jechał krajową dwójką, wykonując niebezpieczne manewry. Został zatrzymany w miejscowości Woroniec po zgłoszeniu innego kierowcy.
Pijany jechał ciężarówką "od prawej do lewej"

Autor: Policja

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Białej Podlaskiej otrzymali w poniedziałek, 29 marca, po południu informację o kierowcy ciężarówki, który wykonuje niebezpieczne manewry na drodze i prawdopodobnie jest nietrzeźwy. - Mundurowi natychmiast zatrzymali podane w zgłoszeniu auto. Do zdarzenia doszło w miejscowości Woroniec na „krajowej dwójce”. Za kierownicą ciężarówki siedział 38-letni mieszkaniec gminy Sosnówka. Potwierdziły się też przypuszczenia zgłaszającego, gdyż podróżujący ciężarówką mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 3,5 promila alkoholu w jego organizmie - informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

- Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Nietrudno byłoby sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby ten kierowca dalej mógł kontynuować jazdę w tym stanie. Na szczęście są wśród nas osoby, które nie są obojętne wobec łamiących prawo ludzi. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo - dodaje rzeczniczka policji.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Lukasz 11.04.2021 10:24
I co z tego ze ich zatrzymuja jak potem kary niema jak oewien pan ktory spowodowal wypadek w Slawacinku w lipcu 2019 r jeszcze bezczelnie pil wodke przy policjantach do dzisiaj jezdzi osobowka i tirem i sie smieje z prawa sa rowni i rowniejsi

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: UkrainiecTreść komentarza: Sława Ukrainu !!!!!Data dodania komentarza: 10.12.2025, 13:13Źródło komentarza: Dubica Dolna. Przewróciła się laweta. Sześć aut w rowieAutor komentarza: BuahahahahaTreść komentarza: Ooo ooo to to BMW !!!! A nie te Beemki 15 letnie i starsze Gruzy i Śruty z rocznika 2010 i starsze sprowadzone od Helmuta po2 Niemcach I 3 Turasach. Te Beemki jeżdżące po naszych bialskich drogach to 15 letnie i starsze siepy , czortopchajki z rocznika 2010 i starsze to nadają się do kręcenia kułek pod remizami strażackim. Kupi taki jeden z drugim Beemke Śruta 15 letniego lub starszego i kozaczy pod remizą Gruzem.Data dodania komentarza: 10.12.2025, 13:01Źródło komentarza: BMW za trzy czwarte miliona odzyskane w TerespoluAutor komentarza: GwrztwTreść komentarza: Ten zjazd w Grabowcu to aż tak nie potrzebny powinien być na drodze Kąkolewnica polskowola wtedy mieszkańcy polskowoli kakolewnicy Trzebieszowa olszewnicy i jeszcze paru innych wiosek a tak w Grabowcu zjazd a za lasem w Międzyrzecu za 5km następny zjazd takie to nie ekonomiczne i bez WygodyData dodania komentarza: 10.12.2025, 11:35Źródło komentarza: Starosta negocjuje z wykonawcami Via CarpatiaAutor komentarza: Rodzic z DobryniaTreść komentarza: Mi tam nie przeszkadza likwidacja . Nawet się cieszę z tego powodu .Chociaż moje dzieci wyrwą się z tej wiochy i trochę świata zobaczą . Co to szkoła ma być pod nosem . Co to na Dobryniu kończy się świat .Data dodania komentarza: 10.12.2025, 09:05Źródło komentarza: Gmina Zalesie. Zlikwidują część klas w szkołach?Autor komentarza: Damian KaczmarekTreść komentarza: Takich zawodników jest w naszej lidze przynajmniej piętnastu.Data dodania komentarza: 10.12.2025, 07:57Źródło komentarza: Wybieramy piłkarza rundy jesiennej bialskopodlaskiej klasy okręgowej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama