Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 22:28
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Opinie na temat laserowej korekcji wzroku

Rozwój nowoczesnych technologii w medycynie sprawia, że coraz więcej wad wzroku można wyleczyć laserem, a nie tylko skorygować szkłami czy soczewkami. Zabieg z użyciem lasera jest precyzyjny, bezpieczny, a przede wszystkim skuteczny, dlatego decyduje się na niego coraz więcej osób. Czy to znaczy, że laser rozwiązuje większość problemów ze wzrokiem?
Opinie na temat laserowej korekcji wzroku

Laserowa korekcja wzroku – opinie specjalistów

Pierwsze zabiegi laserowej korekcji wzroku przeprowadzano już w latach 80. XX wieku, a od tego czasu lasery używane w operacjach oka przeszły szereg nowoczesnych modyfikacji i są coraz bardziej precyzyjne. Dziś mów się, że jest to zabieg szyty na miarę, ponieważ niemal do każdej wady wzroku można dopasować metodę, którą jest wykonywana laserowa korekcja wzroku. Opinie specjalistów w tej dziedzinie mówią same za siebie. Okuliści cztery razy częściej decydują się na zabieg z użyciem lasera niż na tradycyjną korekcję wzroku z użyciem szkieł lub soczewek, a 2/3 specjalistów z nich poleca laser najbliższym. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku pacjentów – ich opinie możesz znaleźć między innymi na https://blikpol.pl/opinie.

Jakie problemy ze wzrokiem rozwiązuje laser?

Laserowa korekcja wzroku w dobrej klinice pozwala na skorygowanie krótkowzroczności do –13 dioptrii, nadwzroczności do 6 dioptrii oraz astygmatyzmu do 6 dioptrii. Laserem można korygować również starczowzroczność, czyli prezbiopię, która pojawia się między 40. a 50 rokiem życia. Okuliści często podkreślają, że laser jest narzędziem tak precyzyjnym, a jego rodzajów jest tak dużo, że można nim wyleczyć nawet wady, które nie mieszczą się w powyższej skali. Zabieg jest bezbolesny, trwa zazwyczaj kilkanaście minut, a poprawa widzenia jest niemal natychmiastowa. Ryzyko powikłań jest bardzo niskie, a już po kilku dniach od zabiegu można wrócić do pracy.

Dla kogo laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku jest przeznaczona dla osób powyżej 20. roku życia, czyli takich, u których wada jest już ustabilizowana.. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza szczegółowe badanie kwalifikacyjne. Niestabilna wada wzroku, ciąża i okres karmienia, patologiczne zmiany rogówki, choroby plamki żółtej, jaska i zaćma, silne alergie, choroby autoimmunologiczne i ciężki niedobór wydzielania łez to schorzenia, które wykluczają taki zabieg, jak laserowa korekcja wzroku. Opinie lekarzy sugerują, że zabieg jest najbardziej efektywny u osób przed 65. roku życia, ale nie jest to regułą i zależy od konkretnej wady.

Laserowa korekcja wzroku – po zabiegu

Sam zabieg z użyciem lasera trwa krótko, zazwyczaj ok. kilkanaście minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, co umożliwia stały kontakt z lekarzem. Poprawa widzenia bywa zauważalna natychmiast, ale wzrok wraca do pełnej sprawności przez kolejne trzy miesiące. W tym czasie lepiej chronić oczy, unikając opalania, kąpieli w morzu i na basenie, wilgotnego klimatu czy wysiłkowych sportów.

W pierwszych dniach po zabiegu możemy odczuwać dyskomfort i nadwrażliwość na światło, dlatego lepiej wziąć zwolnienie z pracy. Konieczne jest także przestrzeganie terminów kontroli.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama