Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 22:40
Reklama
Reklama

Gmina Terespol: 37 mln zł w trzech kontenerach

Blisko 2,5 mln paczek nielegalnych papierosów wartych prawie 37 mln zł, znaleźli funkcjonariusze celno-skarbowi i strażnicy graniczni. Kontrabanda znajdowała się w 3 kontenerach na terenie jednego z terminali przeładunkowych w gminie Terespol. 
Gmina Terespol: 37 mln zł w trzech kontenerach

W operacji wzięli udział funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Placówki SG w Terespolu (Nadbużański OSG) oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku. Mundurowi ustalili, że na terenie terminala mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów.

- Trzy wytypowane kontenery przyjechały do Polski pociągiem z Białorusi. Podczas ich sprawdzania wyszło na jaw, że zamiast deklarowanego towaru (wermikulit i elementy grzewcze) ktoś ukrył w nich gigantyczną papierosową kontrabandę - informuje major Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku. 

W sumie przejęto blisko 2,5 mln paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, wartych ok. 37 mln zł. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej. Służby starają się ustalić osoby odpowiedzialne za przemyt papierosów do Polski.

Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, fiskus straciłby ponad 60 mln zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama