Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 05:54
Reklama
Reklama

Loteria dla zaszczepionych

Chcąc zachęcić Polaków do udziału w powszechnym szczepieniu, rządzący wpadli na pomysł, aby pacjenci mogli wziąć udział w przedsięwzięciu, które ich do tego zachęci. Ministerstwo Zdrowia podało oficjalnie, że będzie to loteria. Co można wygrać, kto weźmie udział i kiedy wystartuje?
Loteria dla zaszczepionych

Autor: Twitter / #SzczepimySię

Miliony do rozdania

Podczas wtorkowej konferencji Szef KPRM Michał Dworczyk ogłosił, że Totalizator Sportowy zrealizuje loterię, w której Polacy będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody. Co dwutysięczna osoba otrzyma bezwarunkowo 500 zł, co tydzień odbędzie się losowanie dwóch nagród po 50 tys. zł każda, a dodatkowo wygrać będzie można elektryczne hulajnogi i vouchery. Raz w miesiącu totalizator wylosuje dwie nagrody po 100 tys. zł każda i samochody hybrydowe. W finale loterii wylosowane zostaną dwie osoby, które otrzymają po 1 mln zł oraz samochody. Przedsięwzięcie ma wystartować 1 lipca.

Skorzystają też gminy

Pierwsze 500 gmin, w których zaszczepi się 75 proc. populacji, otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł do wykorzystania w dowolnym celu. Ponadto Polska ma zostać dla potrzeb loterii „podzielona” według dawnych granic administracyjnych na 49 byłych województw. Gminy na terenie każdego z nich powalczą o 1 mln zł. (za najwyższy wskaźnik zaszczepionych mieszkańców). Kolejne 2 mln zł otrzyma lider ogólnopolski wśród wszystkich gmin, w tym samym zakresie.
„W loterii uczestniczyć będzie mógł KAŻDY kto od początku NPS skorzystał z rejestracji i przyjął pierwszą dawkę.” – czytamy na Twitterze akcji #SzczepimySię.

Szczegóły dotyczące udziału w loterii, czyli np. sposób zgłaszania się do niej, mają zostać ogłoszone wkrótce.

Będą też inne ułatwienia

Aby możliwie przyspieszyć powszechne szczepienia, rząd wprowadzi nowe ułatwienia. Polacy drugą dawkę przyjmą w dowolnym punkcie, a podczas imprez masowych organizowane będą stanowiska umożliwiające przyjęcie preparatu (wzorem akcji „Zaszczep się w majówkę”). Do osób powyżej 70 roku życia przyjadą specjalne zespoły, które wykonają szczepienie bez wychodzenia seniora z domu.

Polacy oceniają system szczepień

„Aż 71% Polaków pozytywnie ocenia działania rządu związane z akcją szczepień przeciw Covid-19 – to wynik najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). "Traktujemy to jako docenienie pracy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych - wszystkich zaangażowanych osób.” – czytamy na stronie rządowej wypowiedź Michała Dworczyka.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wania 03.07.2021 21:42
Taka loteria to już jest kolejna cegiełka do segregacji ludności. Na nagrody zrzucają się wszyscy podatnicy a beneficjaci wybrani dla podziału mimo rzekomej dobrowolności https://totemat.pl/forum/topic/loteria-szczepionkowa-nagrody-i-segregacja-ludnosci/ to jest ponownie łamanie konstytucji i równości wobec prawa.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Wypuścić !!!!! Treść komentarza: Powinni go rozkuć , przeprosić i wypuścić . Co nas to obchodzi , że ruskie czy tam inne bolszewicy się między sobą strzelają .Przecież naszego obywatela nie zabił . Mało to mamy swoich bandziorów w okolicy , którzy chodzą po wolności . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:30 Źródło komentarza: Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Elnur A. usłyszał zarzuty [WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama