Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 03:10
Reklama

Gmina Terespol: Pojechali ratować omdlałą kobietę. W jej mieszkaniu znaleźli szkielet

Makabryczne znalezisko podczas interwencji policji i straży pożarnej w Małaszewiczach. Mundurowi pojechali ratować omdlałą kobietę, a w jej mieszkaniu znaleźli ludzki szkielet. Sąsiedzi 58-latki już dwa lata temu zgłaszali, że z jej mieszkania rozprzestrzenia się fetor. Czy znaleziony w mieszkaniu szkielet to szczątki jej matki? – Czekamy na wyniki sekcji zwłok. Informację uzyskamy za dwa lub trzy tygodnie – mówi rzecznik i prokurator Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.
Gmina Terespol: Pojechali ratować omdlałą kobietę. W jej mieszkaniu znaleźli szkielet
Autor: fot. poglądowe

– Dzisiaj w nocy o godz. 1.00 dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkająca zagranicą kobieta nie ma kontaktu ze swoją matką. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Funkcjonariusze znaleźli nieprzytomną 58-latkę, która trafiła do szpitala. Policjanci w trakcie działań w jednym z pokoi ujawnili szkielet ludzki. Funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Zwłoki zostały zabezpieczone celem dalszych badań – informowała we wtorek kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.

O sprawie powiadomiła córka

- Z relacji zaniepokojonej córki wynikało, że mieszkająca na terenie gminy Terespol matka ma problemy zdrowotne. Pod wskazany adres natychmiast skierowany został patrol. Policjanci wspólnie z wezwanymi strażakami weszli do zamkniętego mieszkania. Wewnątrz znaleźli nieprzytomną 58-latkę, która została przewieziona do szpitala. Podczas przeprowadzonej interwencji, w jednym z pokoi policjanci ujawnili szkielet ludzki. Z ustaleń policjantów wynika, że z kobietą zamieszkiwała jej matka. Czynności na miejscu wykonywane były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego zwłoki zostały zabezpieczone celem dalszych badań – tłumaczy komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Prokuratura czeka na sekcję

Prokuratura Okręgowa w Lublinie czeka na wyniki sekcji zwłok zmarłej osoby znalezionej w mieszkaniu, w gminie Terespol. - Sekcja została przeprowadzona w ostatni piątek. Prawdopodobnie informację w tej kwestii uzyskamy za dwa lub trzy tygodnie. W tej chwili prowadzimy śledztwo w kierunku art. 155 czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Musimy sprawdzić czy ktoś się przyczynił do śmierci zmarłej osoby, która została znaleziona w mieszkaniu w gminie Terespol – mówi rzecznik  i prokurator Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 27 lipca


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dedektyw Inwektyw 27.07.2021 09:51
Brakuje jakże istotnej informacji czy zgłaszająca córka, jej nieprzytomna matka, a także ujawnione zwłoki (prawdopodobnie babci) były trzeźwe. To ma kluczowe znaczenie dla dalszych czynności śledczych i kwalifikacji prawnej czynu.

m 30.07.2021 14:30
o czym ty piszesz?córka z Anglii zawiadomiła telefonicznie policje o matce,. Matka mieszkała z babką(szkielet )

Dedektyw Inwektyw 31.07.2021 09:57
Mnie codziennie zawiadamiają prawnicy z Nigerii, że do odbioru mam miliony USD i tony złota. Uważasz, że powinienem im zaufać, czy że bialska milicja jest naiwna jak leżakujący w żłobku maluch?

Ha Ha 02.08.2021 10:34
Sprawdź w słowniku (nawet internetowym) znaczenie słowa "ironia"... :D

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama