Gmina od dawna ubiegała się o własny posterunek. Komenda Główna Policji w Warszawie dała przedsięwzięciu zielone światło. Ma się znaleźć w miejscu obecnej pętli autobusowej w centrum Piszczaca. To ma być nowy budynek. – Na chwile obecną trwają rozmowy i przesyłanie pism dotyczących samej działki i jej podziału, a także jej stanu prawnego. Sama budowa leży po stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. My jako samorząd dajemy działkę i pokrywamy koszty dokumentacji – podkreśla Kamil Kożuchowski.
Obecnie gmina Piszczac podlega pod Komisariat Policji w Terespolu.

Napisz komentarz
Komentarze