Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 19:15
Reklama
Reklama

Nieudana inwestycja w kryptowaluty. 20-latek stracił 40 tysięcy złotych

20-latek, chcąc zarobić na inwestycjach walutowych zainstalował na komputerze oprogramowanie, dzięki któremu przestępcy przejęli kontrolę nad jego kontem bankowym. W efekcie młody mężczyzna stracił z konta niemal 40 000 złotych.
Nieudana inwestycja w kryptowaluty. 20-latek stracił 40 tysięcy złotych

Autor: fot. pixabay.com/poglądowe

Ofiarą oszustów padł 20-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat. Mężczyzna zgłosił się do radzyńskiej komendy i poinformował, że w trakcie przeglądania serwisów społecznościowych zauważył profil mężczyzny, podającego się za specjalistę od handlu kryptowalutami.

Zainteresowany ofertą nawiązał z nim kontakt, uzyskując informację, że może otrzymać bezpłatnie pomoc analityka, ale po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie platformy inwestycyjnej. 20-latek otrzymał link w celu rejestracji, gdzie podał swoje dane m.in. numer telefonu i dane osobowe.

Po rejestracji, telefonicznie skontaktował się z nim mężczyzna informując, że musi wpłacić depozyt w wysokości 250 dolarów i może tego dokonać za pomocą wygenerowania kodu BLIK. Zgodnie z instrukcją, 20-latek wykonał polecenia i w trakcie rozmowy telefonicznej przekazał kody swojemu rozmówcy.

- Po zalogowaniu na platformie inwestycyjnej młody mężczyzna zobaczył zasilone środkami konto, którymi rzekomy analityk miał obracać.  W dalszej kolejności opiekun inwestycyjny nakłonił 20-latka do zainstalowania aplikacji i zweryfikowania swoich danych. Następnie skontaktowała się z nim kobieta, która poprosiła o przesłanie swojego zdjęcia i zdjęcia dokumentu tożsamości w celu potwierdzenia konta. Właściciel konta na polecenie fałszywego analityka otwierał transakcje na platformie. Kiedy jednak przez kilka następnych dni nie otrzymywał od niego żadnych informacji, zadzwonił na jego numer telefonu. Wtedy okazało się, że to numer prywatnej osoby - relacjonuje aspirant Piotr Mucha z KPP w Radzyniu Podlaskim.

Po kilku dniach 20-latek otrzymał telefon od „przedstawicielki platformy inwestycyjnej”, która poinformowała, że robot wygenerował zysk na koncie w kwocie niemal 40 000 złotych. Poleciła zainstalowanie aplikacji AnyDesk i połączyła się zdalnie z komputerem 20-latka. Mężczyzna obserwował jak rozmówczyni wykonuje transakcję na jego koncie oraz zachęca do odważnych decyzji inwestycyjnych. 20-latek widział na swoim komputerze jak rozmówczyni wypełnia wniosek o uzyskanie kredytu, który potem sam zatwierdził w aplikacji mobilnej.

Po otrzymaniu kredytu, kobieta poinformowała, że pieniądze muszą być przelane na konto pracownika platformy w celu ich sprawdzenia. Wykonała przelew, a 20-latek przekazał kod zatwierdzający transakcję. W rozmowie telefonicznej z pracownikiem banku również potwierdził wykonanie przelewu.

- Kiedy właściciel konta otrzymał informację od kobiety, że nie otrzyma pieniędzy z powodu zablokowania konta, poszedł do swojego banku. Wtedy dowiedział się, że na jego konto było ponad 50 prób logowania i że został oszukany. Okazało się, że straty sięgają niemal 40 tysięcy złotych - dodaje rzecznik radzyńskiej policji.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: por. Nos Treść komentarza: Najgorsze jest to , że takich " Dzbanów " i " Przy-głupów " wyprzedzających przed przejście dla pieszych widzi się dziennie dziesiatki w Białej Podlaskiej . I nie chodzi mi tylko o młodych nie doświadczonych źrebaków , czy dziadów bez kasy w 15 letnich albo i pełnoletnich 18 + rozdygotanych śrutach Audi czy Bmw . Ale o ludzi , którzy jeżdżą już bardzo długo , często zawodowo i w nowych autach z salonu . Za niskie są mandaty w Polsce i za mała liczba punktów za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim ! Ludzie kupujcie kamerki , zakładajcie w autach i zgłaszajcie takich dzbanów !!! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM] Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: A jak myślisz? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:33 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: [email protected] Treść komentarza: Czy nikt nie zginął? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:53 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: Rafa Treść komentarza: Ano beda, beda inwestorzy i miejsca pracy. Za 3606 zl na reke😅Z premia to 3900 plus usmiech szefa. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:20 Źródło komentarza: Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2 Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama