Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:40
Reklama

Spotkaj się z urzędnikiem ZUS-u online

Zamiast odwiedzać Zakład Ubezpieczeń Społecznych osobiście, spotkaj się z urzędnikiem przez internet. Gdy rośnie liczba zakażeń koronawirusem w regionie, ZUS przypomina, że klienci mogą korzystać z e-wizyt. To bezpieczna i wygodna forma kontaktu.
Spotkaj się z urzędnikiem ZUS-u online
Autor: fot. pixabay.com/poglądowe

Emerytury, renty, zasiłki, ubezpieczenia, obsługa firm – o tym wszystkim można porozmawiać z pracownikiem ZUS bez odwiedzania instytucji. E-wizyta to wideorozmowa przez internet. W województwie lubelskim skorzystało z niej do 3 listopada już 3,8 tysięcy klientów. Co istotne, na e-wizytę można umówić się praktycznie z dnia na dzień.

Rozmowa na łączach

Podczas e-wizyty klient rozmawia z pracownikiem swojego oddziału ZUS. Żeby skorzystać z wideorozmowy, należy umówić wizytę przez kalendarz na stronie www.zus.pl/e-wizyta, wybierając dogodny dla siebie termin i temat spotkania. Otrzymujemy wtedy na adres e-mail link do rozmowy, który należy włączyć o zarezerwowanej godzinie.

– Jeśli klient potrzebuje wsparcia kogoś bliskiego, lepiej zorientowanego w obsłudze elektronicznych nowinek, może odbyć wideorozmowę w towarzystwie zaufanej osoby. Wystarczy, że poda przy rezerwacji dane tej osoby – wyjaśnia rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Lublinie Małgorzata Korba. – Nawet seniorzy radzą sobie z elektronicznymi usługami coraz lepiej. Wśród zrealizowanych e-wizyt niemal jedna trzecia dotyczyła emerytur i rent. E-wizyta jest dostępna także w języku migowym.

Umów się na konkretną godzinę

Jeżeli sprawa wymaga złożenia wniosku, można go przesłać przez internet za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Konto w portalu ma już prawie 9 mln użytkowników. Dzięki PUE oprócz zarezerwowania wizyty, można też przejrzeć dane zgromadzone w ZUS-ie, przekazać dokumenty ubezpieczeniowe oraz składać wnioski i otrzymywać na nie odpowiedzi. 

W przypadku dokumentów papierowych są też inne bezpieczne opcje: wysyłka tradycyjną pocztą lub złożenie dokumentów w nadzorowanej skrzynce przy wejściu do sali obsługi w ZUS. W czasie pandemii rozmowa twarzą w twarz z urzędnikiem powinna być ostatecznością. W placówkach ZUS obowiązują obostrzenia sanitarne, dlatego w salach obsługi może przebywać jednocześnie ograniczona liczba osób.

– Jeśli osobista wizyta jest naprawdę niezbędna, warto umówić się na konkretną godzinę: telefonicznie lub przez PUE ZUS – podpowiada Małgorzata Korba. W ZUS w Lublinie spotkanie można zarezerwować na konkretną godzinę pod numerem telefonu: 81 535 75 26.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama