Od kilku miesięcy trwa kryzys na granicy polsko-białoruskiej. W ochronę granic zaangażowanych jest ok. 20 tysięcy funkcjonariuszy Straży Granicznej, policji oraz żołnierzy. Nie można jednak zapominać o strażakach, którzy również aktywnie włączają się w działania służb na granicy. Od momentu, kiedy w przygranicznych miejscowościach wprowadzono stan wyjątkowy (województwo podlaskie i lubelskie), na byłym lotnisku w Białej Podlaskiej stacjonują wojskowe śmigłowce, których zadaniem jest patrolowanie granicy.
Od 26 października do 22 listopada br. zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Białej Podlaskiej oraz okolicznych OSP biorą udział w zabezpieczeniu startów, lądowań oraz tankowania tych śmigłowców. Łącznie strażacy uczestniczyli już 45 razy w tym zabezpieczeniu.

Napisz komentarz
Komentarze