Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 18 maja 2022 01:50
Reklama

Powiat bialski: Alarmy bombowe w szkołach i urzędach

Dzisiaj (2 grudnia) od rana wiadomości o podłożonych ładunkach wybuchowych trafiały na skrzynki kilkunastu szkół i urzędów na terenie Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. Policja i straż pożarna sprawdzają każde zgłoszenie.
Powiat bialski: Alarmy bombowe w szkołach i urzędach
Autor: fot. pixabay.com/poglądowe

Strażacy i policjanci od rana interweniują w szkołach i innych placówkach na terenie Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. Chodzi o wiadomości, które instytucje otrzymały na swoje skrzynki mailowe, o podłożeniu ładunków wybuchowych w ich budynkach.

- Otrzymaliśmy 11 zgłoszeń na terenie miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego o podłożeniu ładunku wybuchowego. Każde jest szczegółowo sprawdzane, nie tylko pod kątem tego, czy w budynku znajdują się rzeczywiście ładunki wybuchowe, ale też zbieramy materiał dowodowy, by przede wszystkim ustalić nadawcę wiadomości - podkreśla kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Alarmy zostały ogłoszone m.in. w Szkole Podstawowej nr 9, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej oraz w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej.

Na razie żaden z administratorów budynków, które zostały objęte alarmem bombowym nie podjął decyzji o ewakuacji.

Jak dodaje rzeczniczka policji, podobne wiadomości trafiły dziś również na skrzynki mailowe instytucji w innych regionach Polski.

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 17.05.2022, 18:50Źródło komentarza: Wypadek na skrzyżowaniu. Zderzyły się dwa audi.Autor komentarza: NataliaTreść komentarza: Dieta pudełkowa to bardzo wygodna sprawa. Sama zamawiam sobie pudełka z cateringu dietetycznego Blue z Mokobód. Fajnie, że nie trzeba gotować ani robić zakupów tylko jedzonko jest codziennie pod drzwiami ;)Data dodania komentarza: 16.05.2022, 14:18Źródło komentarza: Dieta pudełkowa - zdrowa, smaczna i bezpiecznaAutor komentarza: czytTreść komentarza: Reklamujecie, zajeżdżam w południe, a tam nic nie ma. Może Pchły tylko. No i Wasza strona (i nie tylko) klikam by otworzyć nową kartę, a od razu się otwiera: mam dalej już nie oglądać Słowa. Jak sobie Chcecie - to Wasz Kod (html) - kto zbytnio szmydki, ten sam sobie, może zaszkodzić.Data dodania komentarza: 14.05.2022, 15:23Źródło komentarza: Masz stare przedmioty, których już nie używasz? Chcesz kupić unikat? Przyjdź na pchli targAutor komentarza: czytTreść komentarza: Ukraińców? Ukrainą - -władze, to tam mają po 3 paszporty. Karabinem po polu, a co Dżondery się popsuły, czy daliście ukraść? Państwo niepodległe, to nie jest Pelargonia.Data dodania komentarza: 14.05.2022, 15:20Źródło komentarza: Ed Sheeran i Bono wspierają Ukrainę. Zobacz i posłuchaj!Autor komentarza: MłodyTreść komentarza: książka: Robert Lewandowski. Nienasycony - Paweł WilkowiczData dodania komentarza: 14.05.2022, 09:12Źródło komentarza: Robert Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jaką koszulkę założy?
Reklama