Ipaco Sp. z o.o. to firma z tradycjami, specjalizująca się głównie w produkcji konfekcji damskiej i męskiej na zlecenie. Oprócz szycia odzieży spółka zajmowała się też importem części do komputerów PC z Tajwanu. Szybki rozwój firmie zapewniła produkcja pierwszej „spolonizowanej klawiatury”, czyli zawierającej polskie znaki alfabetu.
Od roku 1983 Ipaco świadczy usługi eksportowe przede wszystkim na rynki krajów Europy zachodniej. Współpracowało z takimi światowymi markami jak Hugo Boss, Isabel Marant, Alexandre Vauthier czy Valentino. Jej twórcą i założycielem jest polski biznesmen Zbigniew Jakubas, a spółka należy do jego grupy kapitałowej Multico. Jak czytamy na stronie internetowej firmy: „Właściciel postawił od początku na świadczenie perfekcyjnej jakości usług i zaspokajanie potrzeb najbardziej wymagających kontrahentów. Filozofia jakości to połączenie wysoko wykwalifikowanej kadry z nowoczesnym parkiem maszynowym”. Tak było do października ubiegłego roku. Obecnie firma znajduje się w procesie likwidacji i z końcem stycznia kończy produkcję. Dlaczego?
Za ubiegły rok strata spółki Ipaco wyniosła ponad pół miliona złotych. Spowodowane jest to kilkoma czynnikami.
(...)
Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 18 stycznia





![Tuczna. Posadzili 300 drzewek [ZDJĘCIA] Tuczna. Posadzili 300 drzewek [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-tuczna-posadzili-300-drzewek-zdjecia-1766050341.jpg)




![Autostrada A2. Kierowcy szykują się na otwarcie obwodnicy Siedlec [ZDJĘCIA] Autostrada A2. Kierowcy szykują się na otwarcie obwodnicy Siedlec [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-autostrada-a2-kierowcy-szykuja-sie-na-otwarcie-obwodnicy-siedlec-zdjecia-film-1766061486.jpg)









Napisz komentarz
Komentarze