– W latach 2022-2023 zamierzamy przeznaczyć blisko 7 mln zł na modernizację i rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w gminie. Na ten cel pozyskaliśmy środki z „Polskiego Ładu” oraz dodatkowej subwencji. Główne prace polegają na modernizacji Stacji Uzdatniania Wody, w związku z zakończeniem w ubiegłym roku budowy sieci wodociągowej w gminie. Będzie wykonany m.in. remont instalacji technologii stacji uzdatniania wody, w tym automatyki, montaż instalacji fotowoltaicznej, wymiana złóż do filtracji wody, budowa zbiornika wyrównawczego, budowa stacji podwyższenia ciśnienia w celu uniknięcia spadków ciśnienia wody na sieci w najdalszych częściach gminy. Inwestycja spowoduje obniżenie kosztów energii, zwiększenie wydajności istniejącej sieci wodociągowej, a także poprawę jakości wody – opowiada wójt Jerzy Czyżewski.
(...)
Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 18 stycznia


Napisz komentarz
Komentarze