Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 8 lutego 2026 18:40
Reklama
Reklama
Reklama

Szkło w popularnych batonikach firmy z Janowa Podlaskiego

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed kupnem i spożywaniem kilku partii batonów marki Bakalland. W produktach znajdują się fragmenty szkła. Co mają zrobić osoby, które już kupiły takie słodycze?
Szkło w popularnych batonikach firmy z Janowa Podlaskiego

Autor: fot. GIS

GIS informuje, że w słodyczach wykryto fragmenty szkła w surowcu wykorzystanego do ich produkcji. Chodzi o produkty marki Bakalland. Z ustaleń wynika, że do zanieczyszczenia surowca doszło, zanim trafił do magazynów Bakallandu. Obecnie Państwowa Inspekcja Sanitarna sprawdza, czy zakwestionowane partie towaru zostały wycofane ze sprzedaży. Chodzi konkretnie o batony pod nazwami: Vitanella, BA! i YEMGO.

Numery partii batonów wycofano ze sprzedaży:

  • Bakalland Baton BA! 5 orzechów 40g (numer partii: 0002330006)
  • Bakalland Baton BA! 5 orzechów 40g (numer partii: 0002331752)
  • Bakalland Baton YEMGO czekoladowo-bakaliowy 40g (numer partii: 0002330871)
  • Bakalland Baton BA!lans Orzechowe Słone Trio 35g (numer partii: 0002331492)
  • Baton BA! Protein Banan 35g. (numer partii: 0002332366)
  • Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40g (numer partii: 0002329041)
  • Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40g (numer partii: 0002330055)
  • Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40g (numer partii: 0002332122).

Co mają zrobić klienci, którzy już nabyli te produkty? Bakalland apeluje do wszystkich, aby by sprawdzili, czy mają batony w domu. „Prosimy o niespożywanie ich i oddanie do sklepu, w którym zostały kupione” – podaje Bakalland.

Słodycze trzeba zwrócić bezpośrednio do firmy. Najpierw jednak wymagane jest zgłoszenie za pośrednictwem maila. Na [email protected]. „Wszyscy klienci, którzy dokonają zwrotu produktów z tej partii, otrzymają zwrot gotówki, bez konieczności okazywania paragonu” – czytamy w komunikacie producenta.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: jak widać bardzo dużo inwestycyjnie dobrego się dzieje w Janowie - tak trzymaćData dodania komentarza: 8.02.2026, 14:23Źródło komentarza: Co się znalazło w budżecie gminy Janów Podlaski?Autor komentarza: MiędzyrzecaninTreść komentarza: Po co zbudowano i zainwestowano duże pieniądze w ten obiekt, skoro nie może funkcjonować?Data dodania komentarza: 8.02.2026, 13:12Źródło komentarza: Międzyrzec Podlaski. Ze stoku narciarskiego nie skorzystamyAutor komentarza: Zulu GulaTreść komentarza: Tradycyjnie zima zaskoczyła drogowców...Data dodania komentarza: 8.02.2026, 09:44Źródło komentarza: Gmina Międzyrzec Podlaski. Cztery auta wpadły w poślizg na tym samym zakręcieAutor komentarza: Zjazdy do zagrody chłopskiejTreść komentarza: Jednak to chyba prawda co mówią , że tu na wschodzie jest zaściankowa , Pisowska , Polska B. Wiatraki nie pasują mieszkańcom , wierze telekomunikacyjne też nie , kurniki i inne firmy też oczywiście nie !!!! Za to zjazd z autostrady to najlepiej jakby był do każdej wioski a jeszcze lepiej do każdej zagrody chłopskiej :-) :-) :-) :-)Data dodania komentarza: 8.02.2026, 09:16Źródło komentarza: Węzeł Łukowisko nie dla mieszkańców Łukowiska?Autor komentarza: Tirowiec i TirówkaTreść komentarza: Jeżdżą tymi ciężarówkami jak wariaty . Jadę sobie 45 km/h w terenie zabudowanym a taki szofer Tirowiec miga mi światłami i trąbi aby szybciej . Jadę sobie 80 km/h poza terenem zabudowanym a ten sam osioł szofer Tirowiec mi trąbi , że za wolno . Przecież ciężarówką nie mozna jechać więcej niż 80 km/ h . Więc szofera Tirowca nauczyłem jazdy zgodnie z przpisami . Od Białej do Siemiatycz jechał zgodnie z przepisami tu gdzie 50 km to jechał 50 tam gdzie może 80 to jechał 80 . Było nawet przez chwilę 30 km/ h i jechał 25 km/h :-) :-) :-) A że było trochę ślisko to nie wyprzedzał ale ile on się natrabił i namigał światłami :-) :-) . W poniedziałem idę na komisariat i zgłaszam nadużywanie świateł i nadzywanie sygnałów dźwiękowych . Mam kamerkę z tyłu więc mu udowodnię , że go ukarają . Stop piratom drogowym .Data dodania komentarza: 7.02.2026, 22:00Źródło komentarza: Gmina Leśna Podlaska. Wypadek w Ossówce. Ciężarówka uderzyła w drzewo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama