Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:41
Reklama

Uczennica z Radzynia finalistką ogólnopolskiego konkursu

Ania Dados znalazła się wśród 17 osób z całej Polski, którzy weszli do finału konkursu wiedzy patriotycznej. Wykonała pracę plastyczną, która została specjalnie wyróżniona.
Uczennica z Radzynia finalistką ogólnopolskiego konkursu
Ania Dados znalazła się w finale konkursu z wiedzy o Romanie Dmowskim. Jej praca na zdjęciu po lewej
Źródło: Powiat Radzyński

Spośród 125 prac, które napłynęły z całej Polski na X Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim, praca Ani znalazła się wśród 17, które trafiły do finału. Ania Dados to uczennica II LO w Radzyniu Podlaskim. Do udziału w konkursie uczennicę zainspirowała nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, Katarzyna Mackiewicz. Ania trafiła do finału i otrzymała specjalne wyróżnienie. Jako finalistka uczestniczyła w gali finałowej, która odbyła się w Białymstoku. Tutaj też prezentowana była wystawa finałowych prac.

Uczestnicy gali wysłuchali panelu dyskusyjnego na temat: „Dmowski organizator i polityk”, w którym udział wzięli m.in.: Jan Engelgard – kierownik Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, Przemysław Piasta – prezes Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego, prof. Jan Żaryn – dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej.

Finaliści konkursu mieli też okazję zwiedzić dworek Lutosławskich w Drozdowie koło Łomży, gdzie Roman Dmowski spędził ostatnie lata życia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama