Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 11:58
Reklama
Reklama

Daniel Dragan wciąż w prezydium rady

Wiceprzewodniczący rady powiatu, Daniel Dragan nadal pełni swoją funkcję, choć dziś radni klubu PiS chcieli debatować nad usunięciem go z prezydium rady powiatu. Wiceprzewodniczący uraził klub PiS swoimi wpisami na facebookowym profilu. Koledzy z PiS zawnioskowali więc o odebranie radnemu stanowiska. Jednak radni głosować dziś tego wniosku nie chcieli, nawet ci z klubu PiS.
Daniel Dragan wciąż w prezydium rady
Daniel Dragan nie musiał odnosić się do wniosku złożonego w sprawie jego odwołania z funkcji wiceprzewodniczącego rady

Wniosek o odwołanie radnego Dragana z funkcji wiceprzewodniczącego złożyło 6 radnych z klubu PiS. Pismo wpłynęło do rady powiatu 9 marca. Debata nad wnioskiem została wpisana do porządku obrad sesji rady powiatu, zwołanej na dziś , 18 marca.  – Nieakceptowalne są niektóre wpisy, jakich wiceprzewodniczący dokonuje na profilu, który prowadzi właśnie z pozycji tej funkcji – argumentował złożenie wniosku przez przedstawicieli klubu PiS w radzie,  wicestarosta Janusz Skólimowski, szef klubu. Twierdzi, że wiceprzewodniczący rady w jednym z wpisów z 13 grudnia ub. roku zawarł nawet życzenia śmierci.

Radny o tych co spali 13 griudnia

Chodzi o wpis wiceprzewodniczącego Daniela Dragana dotyczący obchodów ogłoszenia stanu wojennego. Przy relacji z upamiętnienia ofiar tego wydarzenia przez Młodych Demokratów w Białej Podlaskiej, którą wiceprzewodniczący zamieścił na swoim profilu, zawarł komentarz:  „Młodzi Demokraci Biała Podlaska w 40 rocznicę stanu wojennego o północy przypomnieli o tych tragicznych wydarzeniach w historii Polski. To dobry prognostyk, żeby ci którzy spali 13 grudnia 1981 już wkrótce usną, aby dalej nie psuć Polski.” 
(pisownia oryginalna – red.).

- Takie publikacje są nieakceptowalne – mówi wicestarosta. Dodaje, że ogólnie cała aktywność Daniela Dragana w przestrzeni internetowej jest dla PiS nie do przyjęcia. - Jego wystąpienia na Facebooku jako wiceprzewodniczącego rady, dotyczące władzy, PiS-u, nas, są nie do przyjęcia. To postać, która wywołuje wiele emocji i kontrowersji, a moim zdaniem funkcja wiceprzewodniczącego powiatu wiąże się z tym, że trzeba łączyć a nie dzielić. Tutaj nie ma jednolitej struktury, w której jest tylko jedna opcja. Są trzy opcje i nie można występować przeciwko jednej z nich. Radny, osoba prywatna, proszę bardzo, niech sobie prezentuje poglądy jakie chce, ale jako wiceprzewodniczący rady ma reprezentować całą radę, bo mówi w imieniu całej rady.

Wicestarosta przypomina, że dwa lata temu klub PiS składał już wniosek o usunięcie radnego Dragana z prezydium rady. - Wówczas wycofaliśmy wniosek, bo radny przeprosił więc uznaliśmy, że przyjmujemy jego zapewnienia o poprawie. Teraz sytuacja się powtarza – mówi Janusz Skólimowski.

Daniel Dragan do prezydium rady powiatu został wybrany z szeregów klubu Porozumienie Samorządowe. Zasiada tam wspólnie z reprezentantami dwóch pozostałych klubów: PSL i PiS. Do kwestii, iż koledzy z klubu PiS nie chcą go w prezydium, podszedł z rezerwą. - Rozmawiałem wstępnie z kolegami z mojego klubu i nie mam powodów do obaw – zapewniał na początku tego tygodnia. Dodał, ze do wniosku  ustosunkuje się podczas piątkowej sesji rady powiatu, bo w porządku obrad jest punkt dotyczący jego stanowiska w sprawie. Wniosku radnych PiS w swojej sprawie nie czytał, bo jak stwierdził, zajęty jest projektami pomocowymi dla Ukrainy i na tym się skupia. - Trudno mi powiedzieć czemu w tym momencie taki wniosek został złożony. Nie wiem gdzie są zapisane standardy, do których koledzy radni przykładają moje zachowania. Jeśli pokażą mi te standardy, to wówczas będziemy rozmawiać – mówi Daniel Dragan

Nie chcieli głosować

Argumentację klubu PiS, jak i ustosunkowanie się do sprawy radnego Dragana mieliśmy poznać dziś, przed głosowaniem wniosku o odwołanie wiceprzewodniczącego z prezydium rady. Do debaty jednak nie doszło. - W dzisiejszym porządku obrad jest rozpatrzenie wniosku o odwołanie radnego Dragana. Wniosek jest podpisany przez 6 radnych i wpłynął do biura rady powiatu 9 marca. Po konsultacjach z naszą mecenas Katarzyną Pajdosz, mamy pewne wątpliwości czy ta uchwała może być porcedowana w trybie e-sesja. Mamy wątpliwości co do utrzymania tajności głosowania i przez to zaskarżenia jej przez wojewodę. Kolejna sesja będzie w trybie stacjonarnym i wówczas można będzie procedować ten punkt – stwierdził przewodniczący rady Mariusz Kiczyński, przy zatwierdzaniu porządku obrad. Przyznał jednak, że chciałby poznać zdanie klubu, który wniosek składał.

– Ja również podzielam te obawy – przyznał szef klubu PiS w radzie, wicestarosta Skólimowski. - Jeśli ma to budzić wątpliwości prawne, to jak najbardziej jako klub zgadzamy się, by procedowanie wniosku zostało przełożone na sesję w trybie stacjonarnym. Zastanawiam się tylko po co było wprowadzanie tego punktu na dzisiejsze posiedzenie.

Przewodniczący rady powiatu stwierdził, że nie wprowadzając wniosku klubu do porządku obrad najbliższej rady, działałby niezgodnie ze statutem i naraził na oskarżenia, że łamie procedury. – Chciałem tego uniknąć – przyznaje. 

Ostatecznie radni zdecydowali, że o odwołaniu radnego Dragana z funkcji wiceprzewodniczącego rady powiatu nie będą decydować podczas sesji zdalnej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Morty 21.03.2022 14:09
Radni PiS pokazali jakimi są ceniasami

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: por. Nos Treść komentarza: Najgorsze jest to , że takich " Dzbanów " i " Przy-głupów " wyprzedzających przed przejście dla pieszych widzi się dziennie dziesiatki w Białej Podlaskiej . I nie chodzi mi tylko o młodych nie doświadczonych źrebaków , czy dziadów bez kasy w 15 letnich albo i pełnoletnich 18 + rozdygotanych śrutach Audi czy Bmw . Ale o ludzi , którzy jeżdżą już bardzo długo , często zawodowo i w nowych autach z salonu . Za niskie są mandaty w Polsce i za mała liczba punktów za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim ! Ludzie kupujcie kamerki , zakładajcie w autach i zgłaszajcie takich dzbanów !!! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM] Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: A jak myślisz? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:33 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: [email protected] Treść komentarza: Czy nikt nie zginął? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:53 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: Rafa Treść komentarza: Ano beda, beda inwestorzy i miejsca pracy. Za 3606 zl na reke😅Z premia to 3900 plus usmiech szefa. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:20 Źródło komentarza: Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2 Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama