Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 00:30
Reklama

Województwo pomoże przedsiębiorcom z naszego regionu

W lutym tego roku umowę pożyczki, która pozwoli na rozwinięcie działalności, podpisał Piotr Juszczak, lekarz z Zamościa. Na pierwszy rzut oka informacja jakich wiele. W tym jednak przypadku sprawa jest wyjątkowa. Pożyczkodawcą jest bowiem Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju – nowa instytucja, która ma do dyspozycji ponad 154 miliony złotych. Jej jedynym właścicielem jest Województwo Lubelskie.
Województwo pomoże przedsiębiorcom z naszego regionu

Z funduszem łatwiej

Pierwszy pożyczkobiorca z Funduszu zamierza nie tylko rozwinąć swoją prywatną praktykę lekarską, ale także w przyszłości stworzyć ośrodek hipoterapii wraz z przychodnią. Ma to być miejsce dla rodzin z ciężko chorymi dziećmi, z którego będą mogli korzystać bezpłatnie.

W ślad za zamojskim lekarzem poszły kolejne firmy.

-Na początku marca mieliśmy już ponad 40 wniosków o udzielenie pożyczki. 14 spośród nich uzyskało już wstępne decyzje o przyznaniu kredytu – mówi Prezes Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju Rafał Langiewicz. – Wypłaciliśmy 7 pożyczkobiorcom prawie 1,6 mln zł. Kolejne 3,5 mln zł. czeka tylko na podpisanie odpowiednich dokumentów.

Fundusz wsparł dotychczas firmy z kilku branż. Wśród nich są podstawowa opieka lekarska, usługi budowlane – budowa dróg, usługi księgowe, spedycja towarów, gastronomia, instalacje elektryczne czy produkcja kosmetyków.

-Za pożyczone od nas pieniądze przedsiębiorcy kupili nieruchomości lub remontują swoje budynki. Poszerzają także swoje działalności o nowe usługi – podkreśla prezes Langiewicz.

Cel

– Jak widać realizacja ambitnych planów przedsiębiorców naszego regionu wraz z powołaniem Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju stała się łatwiejsza – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. – Tak jak zaplanowaliśmy, Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju stanowi wartość dodaną dla przedsiębiorców, jak i całego ekosystemu gospodarczego. Tworzy finansowe warunki dla pobudzania aktywności gospodarczej województwa lubelskiego. Z każdą kolejną pożyczką Fundusz będzie przyczyniał się do rozwoju konkurencyjności i innowacyjności lokalnych przedsiębiorstw.

Czym zajmie się Fundusz?

- Beneficjentami, którzy mogą skorzystać z oferty Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju, są firmy sektora MŚP, które swoją siedzibę, oddział, filię lub zakład prowadzący działalność gospodarczą mają zarejestrowaną na terenie naszego województwa – podkreśla marszałek Jarosław Stawiarski.

Dla zainteresowanych skorzystaniem z oferty Funduszu najważniejsze są oczywiście rzeczywiste koszty zaciągniętej w nim pożyczki. – Oprocentowanie naszych pożyczek jest zmienne. Ustalane jest w stosunku rocznym na podstawie stawki bazowej IBOR określonej przez Komisję Europejską i opublikowanej w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich. Interesująco wygląda także taryfa prowizji i opłat. Żeby poznać wszystkie szczegóły naszej oferty, zapraszam na naszą stronę: https://lrfr-lubelskie.pl/ oraz do kontaktu z Ekspertami finansowymi – zachęca Prezes Rafał Langiewicz.

W ofercie funduszu znajdą się pożyczki:

- obrotowe, z których pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel; dzięki temu przedsiębiorcy mają szansę zachować płynność finansową, a jednocześnie mogą rozwijać swoją działalność;
- inwestycyjne przeznaczone na finansowanie przedsięwzięć, których celem jest odtworzenie, modernizacja lub powiększenie wartości majątku trwałego, jak również zakup wartości niematerialnych i prawnych bądź nabycie udziałów w przedsiębiorstwach lub papierów wartościowych;
- hipoteczne na zakup gruntów, budynków i lokali, ale także budowę lub modernizację nieruchomości, o ile zostaną przeznaczone na cele związane z prowadzoną działalnością;
- konsolidacyjne, które pomogą poprawić płynność przedsiębiorstw, zwłaszcza pod względem oddziaływań pandemii COVID-19. Pożyczka konsolidacyjna sprawi, że wysokość miesięcznej raty będzie zdecydowanie niższa, wobec czego łatwiej o zachowanie płynności finansowej. Dodatkowym walorem tego rozwiązania jest możliwość dobrania dodatkowej gotówki do konsolidowanych zobowiązań na cele bieżące wskazane przez przedsiębiorcę.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu
Reklama