Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 24 maja 2022 18:05
Reklama

Fundusze

Namaluj jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę
Namaluj jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę

Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej i nie straszne Ci rysowanie czy malowanie, a przy okazji chcesz zdobyć atrakcyjne nagrody, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Dzisiaj, 00:03
Sprawdź, kiedy ruszają wypłaty "żłobkowego"
Sprawdź, kiedy ruszają wypłaty "żłobkowego"

Dofinansowanie do opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna, to nowe świadczenie. Pierwsze wypłaty ruszają zgodnie z planem 20 maja.

19.05.2022 10:00
Będzie nowy most na Bystrzycy
Będzie nowy most na Bystrzycy

Lublin od kilku lat robi wiele aby mieszkańcom miasta i jego okolic poprawić dojazdy do pracy czy dotarcie do działających tu instytucji czy placówek handlowych. Konsekwentnie zmierza też w kierunku osiągnięcia przewagi transportu zbiorowego nad indywidualnym. Będzie to możliwe dzięki usprawnieniu sieci połączeń pieszych i rowerowych oraz zintegrowaniu ich z transportem publicznym. W osiągnięciu tego celu miasto ma pełne wsparcie władz Województwa Lubelskiego. Dzięki współpracy obu samorządów powstanie między innymi nowy most na Bystrzycy.

10.05.2022 00:09
Dla kogo wcześniejsza emerytura?
Dla kogo wcześniejsza emerytura?

Nie chce ci się już dłużej pracować? Albo nie masz już zdrowia? Pomyśl o wcześniejszej emeryturze. Możesz z niej skorzystać, ale pod pewnymi warunkami. Sprawdź, czy ci przysługuje.

27.04.2022 13:15
Rząd zwiększa pieniądze na dopłaty do rat kredytów na dom i mieszkanie
Rząd zwiększa pieniądze na dopłaty do rat kredytów na dom i mieszkanie

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił czteropunktowy plan działania. Każdy z nich ma pomóc kredytobiorcom, którzy teraz zmagają się z bardzo wysokimi ratami.

26.04.2022 08:00
Inwestycje ratujące nasze zdrowie
Inwestycje ratujące nasze zdrowie

Miliony złotych z unijnych dotacji trafią wkrótce do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy (WOMP) i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Kierownictwa obu instytucji kilka dni temu podpisały już umowy o dofinansowanie swoich projektów.

26.04.2022 00:20
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) szansą dla młodych
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) szansą dla młodych

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie wdraża od 2015 r. na terenie województwa lubelskiego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER). W roku 2022 kontynuowana jest VI edycja projektów pozakonkursowych, w ramach których dostępne są środki finansowe na wsparcie młodych bezrobotnych. W zaistniałej sytuacji konfliktu zbrojnego na terytorium Ukrainy, także ludzie młodzi narodowości ukraińskiej, którzy znaleźli schronienie w granicach naszego kraju, mogą zarejestrować się jako osoby bezrobotne i skorzystać ze wsparcia finansowego w ramach PO WER tak, jak obywatele naszego kraju.

26.04.2022 00:15
Droższe egzaminy na prawo jazdy, bo WORD-y bankrutują
Droższe egzaminy na prawo jazdy, bo WORD-y bankrutują

Samorządy apelują o podniesienie opłat egzaminacyjnych na prawo jazdy, bo WORD-y z roku na rok zarabiają coraz mniej. Są już propozycje nowych, wyższych stawek. Zapytaliśmy dyrektora bialskiego ośrodka ruchu drogowego, jak sytuacja wygląda w Białej Podlaskiej.

21.04.2022 15:30    3
Bony turystyczne czekają! Nie przegap daty ważności
Bony turystyczne czekają! Nie przegap daty ważności

Ważność bonów turystycznych kończy się 30 września. Tymczasem prawie milion Polaków jeszcze go nie wykorzystało. Dlaczego?

21.04.2022 09:30
Weź pieniądze na pielęgnację i zalesienie działki. Masz czas do 16 maja
Weź pieniądze na pielęgnację i zalesienie działki. Masz czas do 16 maja

Do 16 maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie premii pielęgnacyjnej i zalesieniowej. Jej wysokość waha się od 794 zł za 1ha do 1 628 zł za 1ha. Wnioski można składać wyłącznie elektronicznie.

20.04.2022 14:19
Czy Polacy poradzą sobie ze spłatą kredytów?
Czy Polacy poradzą sobie ze spłatą kredytów?

Rośnie liczba wniosków o pomoc z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Zdaniem ekspertów wiąże się to ze wzrostem stóp procentowych.

07.04.2022 16:00
Państwo dopłaci do ogrzewania. Sprawdziliśmy, komu i ile
Państwo dopłaci do ogrzewania. Sprawdziliśmy, komu i ile

Wkrótce ruszy nabór wniosków o dofinansowanie do źródeł ciepła, na które w ubiegłym roku popyt wzrósł już o 88 procent w porównaniu z 2020 rokiem. Zobacz ile wsparcia możesz dostać od państwa, jeśli zdecydujesz się na takie ogrzewanie.

29.03.2022 11:00    1
Gmina Sławatycze pomoże niepełnosprawnym
Gmina Sławatycze pomoże niepełnosprawnym

Gmina Sławatycze przystąpiła do realizacji dwóch programów, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością oraz ich opiekunowie otrzymają konkretne wsparcie w walce z przeszkodami życia codziennego.

28.03.2022 13:00
Województwo pomoże przedsiębiorcom z naszego regionu
Województwo pomoże przedsiębiorcom z naszego regionu

W lutym tego roku umowę pożyczki, która pozwoli na rozwinięcie działalności, podpisał Piotr Juszczak, lekarz z Zamościa. Na pierwszy rzut oka informacja jakich wiele. W tym jednak przypadku sprawa jest wyjątkowa. Pożyczkodawcą jest bowiem Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju – nowa instytucja, która ma do dyspozycji ponad 154 miliony złotych. Jej jedynym właścicielem jest Województwo Lubelskie.

22.03.2022 01:00
Na co wydadzą pieniądze bialskie sołectwa?
Na co wydadzą pieniądze bialskie sołectwa?

Samorząd w tegorocznym budżecie zapisał ponad milion złotych na fundusz sołecki. Poszczególne miejscowości pieniądze przeznaczą  m.in. modernizację i doposażenie świetlic, remonty dróg i budowę chodników czy… zakup karuzeli.

13.01.2022 10:13
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: DuśTreść komentarza: To trzeba w policji pracować żeby po osiemnastu latach prosić ludzi o pomoc w sprawie zmarłegoData dodania komentarza: 24.05.2022, 17:43Źródło komentarza: Zmarł 18 lat temu. Policja prosi o pomoc w ustaleniu, kto to jest [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]Autor komentarza: Huggy WuggyTreść komentarza: Jestem miłym STWORKIEM !!! >:)Data dodania komentarza: 24.05.2022, 17:02Źródło komentarza: Bądźmy czujni. Chrońmy nasze dzieci przed Huggy Wuggy!Autor komentarza: Huggy WuggyTreść komentarza: Huggy Wuggy najlepszyData dodania komentarza: 24.05.2022, 10:25Źródło komentarza: Bądźmy czujni. Chrońmy nasze dzieci przed Huggy Wuggy!Autor komentarza: qwertyTreść komentarza: Admowicz nic nie miał przeciwko śmierdzącej biogazowni i chlewni - zbadajcie proszę ta sprawę i powiązania z PSLData dodania komentarza: 24.05.2022, 08:18Źródło komentarza: Dąb Alojzy znów w centrum uwagi. Tym razem... przeszkadza w budowie A2Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Chyba się z kosmosu urwałeś. Prowadzą drogę przez domy, gdzie obok są pola i żadnego budynku. Gdzie sens i logika? Rekompensata pieniężną mówisz. Za dom ci dadzą tyle, że nawet w stanie surowym nowego nie postawisz. Radzę zacząć myśleć ;)Data dodania komentarza: 23.05.2022, 22:14Źródło komentarza: Mieszkańcy mają obawy, że droga podzieli miejscowośćAutor komentarza: MieszkankaTreść komentarza: Człowieku chyba nie wiesz co mówisz... Przez tą drogę ludzie stracą dobytek całego życia, wszystko z czego żyją a dostaną gówno zamiast pieniędzy! Chyba nie zdajesz sobie sprawy o co tu chodzi... Mogą wybrać trasę, która idzie przez pola i nikomu nie zniszczy życia a wybrali taką gdzie kilkanaście rodzin straci dobytek całego życia i nie będą wstanie nawet za to wybudować czy kupić nowego domu nie mówiąc o tym że stracą pola z których żyli więc dodatkowo nie będą mieli pracy i żadnych środków do życia oprócz tego marnego grosza, które dostaną. Jak nie wiesz dokładnie o co chodzi to lepiej zamknij buźkę i nie pisz głupich komentarzy bo to nie na miejscu...Data dodania komentarza: 23.05.2022, 21:59Źródło komentarza: Mieszkańcy mają obawy, że droga podzieli miejscowość
Reklama