Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:24
Reklama

Będzie międzynarodowa taneczna bitwa!

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim organizuje już po raz drugi międzynarodowy turniej tańca break dance pod nazwą „Wschodnia Bitwa vol.2”. Impreza odbędzie się 30 kwietnia na międzyrzeckich jeziorkach. Patronem medialnym wydarzenia jest Słowo Podlasia.
Będzie międzynarodowa taneczna bitwa!
30 kwietnia odbędzie się impreza taneczna pod nazwą Wschodnia Bitwa vol.2
Autor: Paulina Chodyka-Łukaszuk

To druga edycja tej imprezy. Pierwsza odbyła się w 2019 roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem. MOK gościł wtedy 160 tancerzy z Polski oraz takich krajów jak Hiszpania, Ukraina, Łotwa i Kazachstan.  – Tegoroczna impreza pod względem poziomu i frekwencji nie powinna być gorsza. Obecnie w Polsce organizuje się coraz mniej eventów tanecznych, a paradoksalnie zainteresowanie takimi imprezami rośnie. Współpracujemy z międzynarodowymi portalami, więc informacja o naszej imprezie dotrze do całego środowiska tanecznego – mówi Grzegorz Żyluk, instruktor break dance z międzyrzeckiego MOK i organizator turnieju.

Wschodnia Bitwa vol.2 daje młodym tancerzom możliwość zaprezentowania się na scenie tanecznej i rywalizacji z rówieśnikami z różnych stron Europy w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat oraz 16+ (open). Będzie też dodatkowa kategoria tylko dla kobiet (bgirl's). Impreza ma też na celu popularyzację tańca, konfrontację dorobku artystycznego uczestników oraz wymianę doświadczeń tancerzy. 

Zawodnicy rywalizować będą w systemie pucharowym, a ich występy ocenią sędziowie z Ukrainy, Hiszpanii i Polski. Warto dodać, że w tym gronie będą mistrzowie Polski i świata w tańcu breaking.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama