piątek, 29 marca 2024 11:35

Nasi reprezentanci wrócili z medalami z mistrzostw Polski

Reprezentanci klubów z naszego regionu walczyli w IX Otwartych Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Maratonie w Białym Borze w województwie zachodniopomorskim i wrócili z medalami!
Waldemar Hryciuk jest jednym z medalistów mistrzostw Polski w maratonie

Autor: Fot. Archiwum Waldemara Hryciuka

Specjaliści od marszu z kijkami rywalizowali na malowniczej trasie wokół Jeziora Łobez. W kategorii open siódme miejsce z czasem 5 godzin, 4 minuty i 8 sekund zajął Dariusz Mackiewicz (Aktywny Kodeń), który był trzeci i zdobył brązowy medal w kategorii wiekowej 45-49 lat.

Dwudziesty w kategorii open był Waldemar Hryciuk (TKKF Krzna Biała Podlaska) i trzeci w kategorii wiekowej 60-64 lata, czas: 5:39.34. Z kolei Marian Czmoch (PUKS Łosice) zajął 35. miejsce w kategorii open i był drugi w kategorii wiekowej powyżej 70 lat, z czasem 6:04.55. Na 44. miejscu w kategorii open uplasował się Marek Mandziuk (TKKF Krzna Biała Podlaska) - 6:31.26, który był trzeci w kategorii wiekowej 50-54 lata.

Najlepsza w mistrzostwach Polski w kategorii open była Elżbieta Wojciechowska (Polipack Team GWE Pakość) - 4:37.08, przed Krzysztofem Czerskim (Ultra Team Łódź) - 4:47.23 i Krzysztofem Członkowskim (Olimpijczyk Szczekociny) - 4:50.10.

Nasi reprezentanci wcześniej rywalizowali również w IV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Półmaratonie Górskim w Prudniku w województwie opolskim i również stawali na podium. W kategorii open dziesiąte miejsce zajął Dariusz Mackiewicz – czas: 2:31.22, który był drugi w kategorii wiekowej 45-49 lat. Na 69. miejscu ukończył zawody Marian Czmoch, drugi w kategorii wiekowej 70-74 lata z czasem 2:57.05.