Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 01:04
Reklama

To będzie najszersza ulica w mieście

Miasto podpisało umowę na realizację trzeciego odcinka ul. Armii Krajowej. Po zakończeniu inwestycji ul. Janowską z ul. Francuską połączy najszersza arteria w mieście.
To będzie najszersza ulica w mieście
W środę, 4 maja podpisano umowę na realizację ostatniego odcinka ul. Armii Krajowej
Źródło: screen Michał Litwiniuk (fb)

Budowany będzie odcinek od ul. Pileckiego do ul. Francuskiej. To ostatni etap budowy ciągu, którego realizację zaczęto w 2015 roku. Rok później oddawano do użytku rondo na skrzyżowaniu ul. Janowskiej z Armii Krajowej oraz 450 metrów dwupasmowej jezdni od Janowskiej w kierunku ul. Fieldorfa. W 2020 roku realizowano budowę Armii Krajowej między ulicami Fieldorfa i Pileckiego. Teraz przyszedł czas na trzeci etap. 

– Pozyskaliśmy z rządowego programu „Polski Ład” 12,3 mln zł, czyli kwotę zabezpieczającą 95 proc. kosztów inwestycji. Będzie to droga w formuje dwupasmowej z rondem na skrzyżowaniu z ul. Żeromskiego – mówił prezydent Białej Podlaskiej, Michał Litwiniuk w dniu podpisywania umowy z wykonawcą inwestycji.

Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. – To inżyniersko skomplikowane, ale bardzo ciekawe wyzwanie – mówi Leszek Horeglad, właściciel realizującej umowę firmy. – Dołożymy wszelkich starań, by po wykonaniu była to wizytówka dla naszej firmy i dla miasta.

Przy dwupasmowej jezdni pojawią się chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie. Całość ma być gotowa we wrześniu przyszłego roku. – Jesteśmy przygotowani, by wchodzić na teren budowy. Teraz czekamy na wyznaczenie inspektora nadzoru i pierwszą radę budowy, więc tu prośba do władz miasta, by takie działania wdrożyć. Na radzie budowy ustalimy, jak to będzie realizowane i na jakich materiałach – wyjaśnia Leszek Horeglad.


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu
Reklama