Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 00:28
Reklama

Stare lampy sodowe odchodzą do lamusa. Łosice będą miały nowoczesne oświetlenie

Dzięki wsparciu z programu „Mazowsze dla Klimatu” jeszcze w tym roku centrum miasta przejdzie metamorfozę oświetleniową. W ramach zadania zaplanowano wymianę starych lamp sodowych na nowoczesne oświetlenie LED-owe, które będzie nie tylko energooszczędne, ale również o wiele bardziej przyjazne dla wzroku człowieka i generujące o wiele mniej ciepła oddawanego środowisku.
Stare lampy sodowe odchodzą do lamusa. Łosice będą miały nowoczesne oświetlenie
Blisko 214 tys. zł będzie kosztowała zaplanowana modernizacja oświetlenia w centrum miasta
Autor: Joanna Gąska

Blisko 214 tys. zł będzie kosztowała zaplanowana modernizacja oświetlenia w centrum miasta. Inwestycja została wsparta dotacją z budżetu Mazowsza w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu – „Mazowsze dla klimatu 2022” w wysokości 100 tys. zł, pozostałe środki zabezpieczyła gmina w ramach wkładu własnego.

Na ten rok zaplanowano wymianę 30 kompletów lamp ulicznych zlokalizowanych w ścisłym centrum przy ulicach: Rynek, Piłsudskiego, Sokołowskiej i Spółdzielczej. Obecnie w tym rejonie funkcjonują lampy sodowe, które mają zostać zamienione na nowoczesne lampy typu LED. W związku z tym planuje się także wymianę słupów, opraw i lamp na energooszczędne. Warto przypomnieć, że część lamp przy ulicy Rynek została już wymieniona w 2019 roku, zatem zadanie będzie stanowiło kontynuację wymiany oświetlenia na energooszczędne na terenie miasta.

Planowane do montażu żarówki energooszczędne typu LED zużywają zdecydowanie mniejszą ilość energii niż klasyczne żarówki czy też nawet najlepsze żarówki energooszczędne, zmniejszy to zużycie energii, wykorzystywanej do oświetlenia ulic. Dodatkowo tego rodzaju światło będzie mniej rażące dla oczu, bowiem technologia LED nie powoduje migotania, które mogłoby być szkodliwe. Nowoczesna technologia nie wymaga również użycia rtęci i innych szkodliwych substancji, co z pewnością także wpłynie pozytywnie na ochronę środowiska naturalnego.

Czytaj też: Boimy się jesiennego lockdownu [SONDAŻ]

Międzypowiatowe spotkanie na szczycie. Połączyła ich kultura


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu
Reklama