Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 26 maja 2022 07:00
Reklama
Reklama

Profil osobisty w CV - zadbaj o ciekawy początek!

Profil osobisty w CV, to pierwsza z rzeczy, jakie przeczyta Twój przyszły pracodawca. Jest wprowadzeniem do dalszej części CV, gdzie znajdują się umiejętności i doświadczenie. Dlatego tak ważne jest, aby zaciekawić już na samym początku. Przeprowadzimy Cię przez najważniejsze elementy profilu osobistego i pokażemy przykłady.
Profil osobisty w CV - zadbaj o ciekawy początek!
Tak jak każda dobra książka zaczyna się od wstępu, tak samo powinno być z Twoim CV

 

Jak napisać profil osobisty w CV?

 

Tak jak każda dobra książka zaczyna się od wstępu, tak samo powinno być z Twoim CV. Akapit otwierający Twoje CV lub profil osobisty, jak powszechnie się to nazywa, jest pierwszym wprowadzeniem, jakie prawdopodobnie menedżer ds. rekrutacji przeczyta i to zanim przejdzie (i o ile to zrobi) do Twoich umiejętności i doświadczenia zawodowego. Profil osobisty to deklaracja otwierająca, która prowadzi przez resztę twojego CV. Przyjrzymy się następującym kluczowym punktom:

 

  • Czym jest CV z profilem osobistym i jakie są korzyści z umieszczenia go w CV?
  • Jak napisać swój osobisty profil CV?
  • Korzyści z napisania profilu osobistego.

 

Co to jest osobisty profil CV?

 

Profil osobisty to pierwsza górna część twojego CV, która zawiera wprowadzenie do tego, kim jesteś, co możesz zrobić i potencjalnie czego szukasz. Zwykle ma tylko 3 do 4 zdań. Sekcja ta powinna zawierać odpowiednie słowa klucz. Na przykład: „Menedżer ds. zasobów ludzkich z 10-letnim doświadczeniem w pracy w sektorze publicznym”. Możesz uznać to za swego rodzaju „haczyk otwierający”. Co możesz napisać, aby zainteresować kierownika ds. rekrutacji do punktu? Co napisać, aby chciał dowiedzieć się więcej o Tobie?

 

Profil jest jednym z kluczowych elementów każdego i pełnego CV - możesz wykorzystać szablony i wzory CV. Oto jak powinna wyglądać struktura CV:

 

  • Profil osobisty (lub podsumowanie).
  • Umiejętności.
  • Edukacja.
  • Doświadczenie.
  • Możesz również dodać inne sekcje, takie jak nagrody, staże itp. (w zależności od tego, co uznasz za odpowiednie i stosowne na danym stanowisku).

 

Porada - czy profil osobisty wymaga tytułu?

 

Wszystkie sekcje CV muszą być oznakowane w sposób, który pozwala kierownikowi lub osobie z HR na szybkie i intuicyjne znalezienie poszukiwanych przez nią informacji. W przypadku Twojego profilu osobistego możesz napisać prosty tytuł: „Profil” lub „Oświadczenie osobiste”.

 

Jakie są korzyści z napisania profilu osobistego w CV?

 

Trzeba przyznać, że menedżerowie to zwykle bardzo zajęci ludzie. Nie mają czasu na czytanie całego CV (https://bananacv.com/blog/co-oznacza-curriculum-vitae), które w dodatku jest źle napisane. Zazwyczaj więc skupiają się na kluczowych dla nich punktach (istotne dla zajęcia lub pracy, do jakich aplikujesz), pomijając całą resztę lub czytając zupełnie powierzchownie.

 

Profil osobisty może zwiększyć lub zmniejszyć Twoje szanse na przejście do następnego etapu. Jeśli wywrzesz pozytywne wrażenie w profilu osobistym, menedżer ds. rekrutacji z pewnością będzie chciał dowiedzieć się o Tobie nieco więcej. Daje Ci to możliwość podkreślenia tych aspektów Twoich umiejętności i doświadczenia, które są najważniejsze, a zatem mogą pomóc Ci w przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama