Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 26 maja 2022 06:27
Reklama
Reklama

Artykuł partnera

Regularne treningi to droga do pięknego i jędrnego ciała!
Regularne treningi to droga do pięknego i jędrnego ciała!

Sukces pracy nad idealną sylwetką zależy w dużej mierze od zaangażowania w realizację przyjętej strategii treningowej. Skąd jednak pewność, że jest ona efektywna i bezpieczna dla Twojego organizmu? Czy warto trenować w oparciu o modele ogólnodostępne w sieci, czy może lepiej skorzystać ze spersonalizowanego treningu online? Odpowiedź na te pytania nie pozostawia wątpliwości – w parze z indywidualnie dobranym trenowaniem idzie bowiem nie tylko oczekiwany efekt, ale przede wszystkim zdrowie.

Wczoraj, 15:11
Jak chronić łańcuchy dostaw w branży spożywczej?
Jak chronić łańcuchy dostaw w branży spożywczej?

Zaburzone łańcuchy dostaw to jeden z najpoważniejszych problemów, jaki może napotkać branża spożywcza w związku z wyjątkowo niekorzystną sytuacją geopolityczną. Od 2020 roku handel międzynarodowy musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości rządzonej przez restrykcje związane z pandemią, a obecnie zaburzone sieci dostaw z Ukrainy, Białorusi i Rosji.

Wczoraj, 14:47
Projekt kominka — Czym obudować kominek?
Projekt kominka — Czym obudować kominek?
23.05.2022 15:38
Profil osobisty w CV - zadbaj o ciekawy początek!
Profil osobisty w CV - zadbaj o ciekawy początek!

Profil osobisty w CV, to pierwsza z rzeczy, jakie przeczyta Twój przyszły pracodawca. Jest wprowadzeniem do dalszej części CV, gdzie znajdują się umiejętności i doświadczenie. Dlatego tak ważne jest, aby zaciekawić już na samym początku. Przeprowadzimy Cię przez najważniejsze elementy profilu osobistego i pokażemy przykłady.

12.05.2022 15:29
Dieta pudełkowa - zdrowa, smaczna i bezpieczna
Dieta pudełkowa - zdrowa, smaczna i bezpieczna

Mamy już wiosnę, a za chwilę będzie upalne i słoneczne lato. Kurtki już dawno schowaliśmy w szafie, a niedługo dołączą do nich i ciepłe swetry lub bluzy. Tak! Sezon na T-shirty będzie za niedługo otwarty! Lato to także sezon plażowy. Dobrze byłoby do tego czasu schudnąć, ale jak tego dokonać? Oczywiście stawiając na codzienną aktywność fizyczną oraz smaczną, ale przede wszystkim skuteczną dietę. A co jeśli nie masz czasu na chodzenie po sklepach w zaopatrywaniu się w produkty do diety, nie mówiąc już o przygotowywaniu posiłków i liczeniu kalorii? Dla takich właśnie osób powstały diety pudełkowe, inaczej nazywane cateringiem - np. catering dietetyczny Białystok. To wygodny, smaczny i szybki sposób na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów i utrzymaniu prawidłowej wagi!

12.05.2022 15:12    1
Zakup działki mieszkalnej - na co zwrócić uwagę?
Zakup działki mieszkalnej - na co zwrócić uwagę?

Kupno domu to marzenie większości ludzi, ale zawsze istnieje dylemat, jeśli chodzi o wybór między działką mieszkalną a ogrodzonym mieszkaniem. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, kupno działki jest lepszą opcją inwestycyjną ze względu na wysoką wartość odsprzedaży (np. działka z linią brzegową mazury z roku na rok jest warta coraz więcej pieniędzy).

12.05.2022 15:03
Jak działa klimatyzacja?
Jak działa klimatyzacja?

Mówiąc najprościej, klimatyzacja działa tak samo jak lodówka. Chłodzi powietrze w danym pomieszczeniu, usuwając z niego ciepło i wilgoć. Najpierw wciągane jest ciepłe powietrze z pomieszczenia do systemu, tuż przed przepuszczeniem go zimną wężownicę parownika. W tym miejscu powietrze jest schładzane - usuwa się już część wilgoci. Następnie czynnik chłodniczy pochłania ciepło z ciepłego powietrza, które jest następnie odprowadzane przez ścianę lub okno przez wąż wylotowy. Woda kondensuje się w systemie, przez który albo jest odprowadzana, albo gromadzi się w specjalnym zbiorniku (można go opróżnić po pełnym napełnieniu). Jednak większość dostępnych obecnie klimatyzatorów odparowuje wodę samoczynnie - nie trzeba więc opróżniać zbiornika. Zimne powietrze jest następnie ponownie wprowadzane do pomieszczenia, zmniejszając ogólną temperaturę i wilgotność.

12.05.2022 14:51
Jak prawidłowo czyścić poszewki i tkaniny meblowe?
Jak prawidłowo czyścić poszewki i tkaniny meblowe?

Poduszki zwykle składają się z dwóch rzeczy składa - poduszki (wypełnionej np. pierzem) i poszewki na poduszkę. Więc kiedy zachodzi konieczność czyszczenia poduszki, wystarczy zdjąć poszewkę i włożyć ją do pralki i wyprać. Co jednak w sytuacji, kiedy poduszki nie mają pokrowca? Nie można ich ot, tak wsadzić do pralki. Trzeba poradzić sobie w inny sposób. Jeśli masz poduszkę, której pokrowiec nie jest zdejmowany, istnieją sposoby na usunięcie plam i utrzymaniu jej w czystości.

12.05.2022 14:37
Czym jest dojrzałość UX-owa?
Czym jest dojrzałość UX-owa?

User Experience to termin, który w branży IT zagościł na dobre. Pojęcie to odnosi się przede wszystkim do stron internetowych i aplikacji mobilnych, ale znajduje ono zastosowanie także w przypadku innych produktów cyfrowych. Po raz pierwszy zostało zastosowane w latach 70. XX wieku. Od tego czasu rozwinęło się bardzo mocno, w związku z tym pojawiły się nowe pojęcia. Zalicza się do nich między innymi Design maturity. Jest ono związane z dojrzałością organizacji w zakresie User Experience. Czym ta dojrzałość jest i czy są sposoby pozwalające na jej skuteczną ocenę?

10.05.2022 10:38
Czym są zegarki solarne? Poznaj bliżej mechanizm, który podbija serca wielu!
Czym są zegarki solarne? Poznaj bliżej mechanizm, który podbija serca wielu!

W obecnych czasach firmy z wielu branż szukają rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie maksymalne ograniczenie śladu węglowego. Dlatego też zaczynają powstawać na szerszą skalę proekologiczne produkty. Nie inaczej jest na rynku zegarmistrzowskim. Warto wiedzieć, że pierwszy zegarek z mechanizmem solarnym powstał już w latach siedemdziesiątych XX wieku. Nazywał się Synchronar 2100 i trzeba powiedzieć, że wyglądał dość futurystycznie. Dzisiaj jednak ta gałąź nabrała nieco innego kształtu i znaleźć w niej można głównie zegarki o klasycznym wyglądzie. W tym wpisie poznasz bliżej charakterystykę zegarków solarnych.

27.04.2022 10:00
Jak usprawnić pracę na magazynie? Oto kilka ważnych czynników
Jak usprawnić pracę na magazynie? Oto kilka ważnych czynników

Magazyn to miejsce szczególnego rodzaju. Bez niego trudno wyobrazić sobie sprawny handel stacjonarny i internetowy, a oba są niezwykle ważne, szczególnie w czasach konsumpcjonizmu, gdy realizacji potrzeb mamy od groma. My, Europejczycy, mamy komfort szerokiego wyboru produktów i sklepów. Jeśli nie towar X w sklepie Y, to wezmę towar X w sklepie Z. Prosta zasada. Od sukcesu każdego sklepu zależy wiele czynników, w tym właśnie dobre funkcjonowanie magazynu. Dlaczego warto o tym pamiętać? Ponieważ zoptymalizowana praca na magazynie pozwala przedsiębiorstwu rozszerzać swoją działalność poprzez zawieranie kontraktów z kolejnymi kontrahentami. Dobra organizacja to droga na sam szczyt. A aby tam dotrzeć, trzeba mieć solidne fundamenty.

26.04.2022 12:00
Czym ozdobić stół i zadbać o jego nienaganny wygląd? Poznaj naszą propozycję
Czym ozdobić stół i zadbać o jego nienaganny wygląd? Poznaj naszą propozycję

Kojarzysz pięknie udekorowane stoły w jadalni zachęcające do skosztowania przepysznych potraw? Wiesz, że teraz możesz mieć tak ozdobiony stół w swoim domu? Bez wątpienia jedzenie jest sztuką. Smakowicie wyglądające półmiski z gorącymi daniami to jedno ale dla większości ludzi odpowiedni klimat tworzy równie dobrze wybrana aranżacja. Bez czego nie może istnieć nawet najpiękniejsza zastawa stołowa? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj naszą odpowiedź!

26.04.2022 12:00
Kryptowaluty - czym są, jak działają i jak w nie inwestować?
Kryptowaluty - czym są, jak działają i jak w nie inwestować?

Inwestowanie w kryptowaluty nie jest podobne do inwestowania w akcje; kryptowaluty są nawet łatwiejsze do inwestowania, ponieważ próg wejścia jest bardzo niski, w przeciwieństwie do rynku akcji. Inwestowanie w aktywa cyfrowe może być bardzo opłacalne lub może przynieść ogromne straty, jeżeli dokonujemy transakcji skupiając się jedynie na zyskach pomijając aspekt ryzyka.

25.04.2022 15:29
Jak organizować wydarzenia online?
Jak organizować wydarzenia online?

Konferencje online, webinary, szkolenia i eventy marketingowe – jest ich w sieci coraz więcej, odkąd w czasie pandemii przekonaliśmy, że to niezwykle wygodna forma spotkań. O tym, że event marketing z powodzeniem przenosi się do sieci, mówi się już od jakiegoś czasu. Wiąże się to z szeregiem udogodnień, takich jak chociażby oszczędność pieniędzy i czasu, ale niesie ze sobą również wiele wyzwań. Jak organizować wydarzenia online, aby były atrakcyjne dla uczestników i efektywne dla naszej firmy lub marki?

25.04.2022 15:28
Grzebienie fryzjerskie - jakie są ich rodzaje?
Grzebienie fryzjerskie - jakie są ich rodzaje?

Profesjonalne salony fryzjerskie każdego dnia korzystają z grzebieni, które pozwalają dokładnie wykonywać pracę. Są one niezbędnym akcesorium dla fryzjera. Warto dowiedzieć się, z jakich grzebieni korzystają profesjonaliści. Czym cechują się grzebienie fryzjerskie? Jakie rodzaje są najbardziej popularne? O czym warto wiedzieć?

25.04.2022 15:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama