Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:31
Reklama

Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Kolejny numer Słowa Podlasia jest już gotowy. W nim czeka na Was wiele ciekawych artykułów z regionu. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie od wtorkowego poranka 7 czerwca w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na stronie www.eprasa.pl. A o czym konkretnie piszemy w najnowszym wydaniu?
Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
Nowe Słowo Podlasia kupicie od 7 czerwca w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na www.eprasa.pl
Źródło: Słowo Podlasia

W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?

 • Serdeczne życzenia i gratulacje popłynęły w minioną sobotę w kierunku podopiecznych i pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. Placówka świętowała 40-lecie istnienia. Popłynęła niejedna łza wzruszenia.
   
 • 5 czerwca zmarł Marek Ferens. Był nauczycielem, społecznikiem, fotografem i dziennikarzem z Terespola. 
   
 • Jeszcze w tym roku władze starostwa powiatowego w Białej Podlaskiej chcą rozpocząć budowę nowej siedziby. Budynek powstanie na działce w sąsiedztwie obecnego. To dzięki pozyskanym z rządowego programu 20 mln zł właśnie na ten cel.
   
 • Druga edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład przyniosła miastu Biała Podlaska 5 mln zł. Władze przebudują z tych pieniędzy kolejny odcinek Sidorskiej. – Po pierwsze miasto powinno wnioskować o pieniądze na całą tę ulicę. Po drugie tak się kończy partyjna kopanina po kostkach w samorządach – komentuje sytuację przewodniczący rady miast Bogusław Broniewicz. Natomiast prezydenci miasta – były i obecny – przerzucają się odpowiedzialnością za nieefektywne pozyskiwanie rządowych funduszy.
   
 • Już w najbliższą niedzielę czeka nas wyjątkowa, rodzinna wycieczka rowerowa, połączona z poznawaniem kultury i historii naszego regionu oraz integracyjną imprezą. Będą też przejażdżki terenowym autem, konno oraz konkursy z nagrodami dla najmłodszych. Wszystko to w Czosnówce!
   
 • Radna Barbara Jurkowska (PiS) alarmuje w imieniu mieszkańców jednej z ulic Międzyrzeca Podlaskiego, że gawrony swoimi odchodami dewastują podwórka oraz elewacje budynków. Rozwiązaniem problemu jest według nich… wycinka drzew. – Moim zdaniem z całą pewnością drzewa wysokie, zwłaszcza liściaste powinny być w naszym otoczeniu. Wiemy, jak dobry wpływ mają na klimat i nasze zdrowie – mówi z kolei burmistrz Zbigniew Kot.
   
 • Sprawdziliśmy na co nasze samorządy przeznaczą dotacje pozyskane z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.
   
 • 13 mandatów i jeden wniosek o ukaranie do sądu, taki jest finał sesji rady miasta, która odbyła się 29 grudnia ubiegłego roku. W czasie, gdy w kraju obowiązywał ścisły reżim pandemiczny.
   
 • Ubiegły sezon grzewczy radzyńska ciepłownia zakończyła zakupem węgla za 500 zł/t. Starczyło go do wiosny. Teraz PEC szuka opału na przyszłą zimę, ale węgla nie ma. – Nie możemy nawet tony zasiarczonego opału kupić w Bogdance. PEC-e na placach mają zmiotki węgla – mówi Ryszard Puchala, dyrektor ds. technicznych radzyńskiej spółki cieplnej.
   
 • Mieszkańcy Husinki są zaniepokojeni otoczeniem pomnika, który znajduje się we wsi. – Pomnik stoi na działce prywatnej. Właściciel zostawia przy pomniku opony, kosz na śmieci i inne odpady. Postulujemy do wójta, aby przenieść pomnik na inne miejsce – mówi sołtys wsi Krzysztof Borkowski. – Wiemy o tym problemie. Chcemy wydzielić część działki i ją odkupić, ale czekamy na zielone światło od wojewody – odpowiada Arkadiusz Drąg z gminy Biała Podlaska. Wojewoda zaś informuje, że opieka nad pomnikiem leży w kompetencji wójta i właściciela działki.
   
 • Plejada gwiazd muzyki, fantastyczny pokaz iluzjonisty, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz spora dawka dobrego humoru. Gmina Piszczac wie, jak zorganizować niezapomnianą imprezę. Na Rodzinny Weekend w Piszczacu przyjechało kilka tysięcy osób. Słowo Podlasia objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
   
 • W środę 1 czerwca rozpoczęły się egzaminy, potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Egzamin składa się z części pisemnej i praktycznej. W Białej Podlaskiej, powiecie bialskim, radzyńskim i parczewskim przystąpienie do egzaminów zadeklarowały łącznie 2 822 osoby.

To i wiele innych bieżących wydarzeń z regionu znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu naszego tygodnika.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama