Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 12:45
Reklama

Sukces uczennic ZSP. Na budownictwo pójdą bez rekrutacji

Anna Sobieszek i Amelia Chmielewska z Technikum Budowlanego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim z powodzeniem zakończyły olimpiadę o procesie inwestycyjno-budowlanym. Politechnika Lubelska otwiera przed nimi drzwi.
Sukces uczennic ZSP. Na budownictwo pójdą bez rekrutacji
- Anna Sobieszek i Amelia Chmielewska przygotowywały się do olimpiady pod kierunkiem nauczycielek mgr inż. Eweliny Muszyńskiej oraz mgr inż. Eweliny Kozyra- Sikorskiej – podkreśla Grażyna Dzida, dyrektor ZSP w Radzyniu Podlaskim.
Źródło: Powiat Radzyński

- Poradziły sobie z zadaniami bardzo dobrze. Anna Sobieszek zajęła szóste miejsce, uzyskując tym samym tytuł laureata olimpiady oraz nagrodę rzeczową, natomiast Amelia Chmielewska znalazła się na 10. miejscu i uzyskała tytuł finalistki. Zgodnie z uchwałą Senatu Politechniki Lubelskiej w sprawie zasad rekrutacji obie uczennice są zwolnione z postępowania kwalifikacyjnego na kierunek budownictwo – informuje Grażyna Dzida, dyrektor ZSP w Radzyniu Podlaskim.

CZYTAJ TAKŻE: Biblioteka w Łomazach Mistrzem Promocji Czytelnictwa

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Procesie Inwestycyjno – Budowlanym odbył się pod koniec kwietnia. Do olimpiady przystąpiło 553 uczniów z 34 szkół z 11 województw. Do etapu ogólnopolskiego awansowało 22 uczniów. - Uczennice przygotowywały się do olimpiady pod kierunkiem nauczycielek mgr inż. Eweliny Muszyńskiej oraz mgr inż. Eweliny Kozyra- Sikorskiej. Zapoznanie się już na tym etapie edukacji z przepisami prawa budowlanego, na pewno ułatwi w przyszłości uczennicom uzyskanie uprawnień budowlanych i pełnienie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie- dodaje dyrektor Dzida.

WARTO PRZECZYTAĆ: Uczniowie z LO w Małaszewiczach zwiedzili słoneczną Iliadę


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama