Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 02:04
Reklama

Mieszkanka: „Ktoś zatruwa pomnik przyrody!”. Gmina wyjaśnia

Do naszej redakcji zgłosiła się zaniepokojona Czytelniczka, którą martwi stan jednego z drzew w miejscowości Żabce. Dokładnie chodzi o wiekowy wiąz, który jej zdaniem ktoś podtruwa i przez to drzewo usycha. Gmina jednak dementuje te informacje i wyjaśnia, że drzewo prawdopodobnie usycha ze starości.
Mieszkanka: „Ktoś zatruwa pomnik przyrody!”. Gmina wyjaśnia
Jak się okazuje drzewo nie jest pomnikiem przyrody i usycha prawdopodobnie ze starości
Źródło: Nadesłane do redakcji

Do redakcji Słowa Podlasia napisała Czytelniczka, która jest zaniepokojona stanem wiekowego wiązu, rosnącego w miejscowości Żabce. „Jestem mieszkanką Żabiec i ostatnio zauważyłam, że znajdujący się tutaj pomnik przyrody – kilkusetletni wiąz – jest ewidentnie podlewany jakąś trucizną. Skutkuje to tym, że zaczyna usychać. Czy jest jakiś sposób, żeby zatrzymać ten proceder?” – pisze pani Patrycja.

Dodaje, że o sprawie niezwłocznie poinformowała urząd gminy Międzyrzec Podlaski, żeby jak najszybciej zareagować na zastaną sytuację.

Czytaj także: Mówią o wycince drzew, bo: „Natrętne ptaki niszczą dorobek ludzi”

Czytaj też: Są pieniądze dla sołectw. Które miejscowości otrzymały kasę?

My również postanowiliśmy sprawdzić tę informację w gminie. Jak się okazuje, wskazane drzewo nie jest pomnikiem przyrody. – Otrzymaliśmy takie zgłoszenie i od razu je sprawdziliśmy. Po pierwsze na pewno nie jest to pomnik przyrody. Po drugie dokonane oględziny wykazały, że drzewo nie jest niszczone, podlewane jakąś trującą substancją, nie jest uszkodzone. Owszem jest to stare drzewo i to najprawdopodobniej jest powodem jego usychania. Na pewno usychanie nie jest spowodowane działaniem ludzkim – informuje Słowo Podlasia Anna Łosicka, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w urzędzie gminy Międzyrzec Podlaski.

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która jest zaniepokojona stanem wiekowego wiązu, rosnącego w miejscowości Żabce. Fot. Nadesłane

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
JA 22.06.2022 18:25
No wygląda na to, że serio komuś przeszkadza to drzewo. Stare, umierające drzewo nie wydziela żrących substancji wypalającej wszystko dookoła. Jesna osoba nic tu nie zdziała skoro władze lokalne mają to głęboko, potrzebni są specjaliści żeby spróbować uratować tęgo wiąza. Taka niekonstruktywna krytyka jest bez sensu ale większość uważa, że lepiej siedzieć i udawać, że nic się nie dzieje.

Grrr 22.06.2022 21:21
Żeby je uratować to potrzebny jest przedewszystkim najprostszy monitoring..

X 22.06.2022 15:14
Serio? Ktoś wierzy, że komuś miałoby zależeć aby zniszczyć tak piękne drzewo? I po co? Ktoś zbadał jaka jest przyczyna, zatroszczył sie, żeby pomoc je uratować czy tylko i wyłącznie zależało na wywołaniu „burzy medialnej” nie wiadomo po co i wzajemnych oskarżeniach oraz bieganiu do prasy z newsem…

Prawica 22.06.2022 21:19
Jestem z sąsiedniej wsi i w tamtym roku obok został pobudowany budynek dla którego właścicieli te drzewo przeszkadza.. Czego nie rozumiesz???

Mieszkanka Międzyrzeca 22.06.2022 06:55
Co na to władze gminy, sołtys i radni? A przepraszam u Was nie ma sołtysa ani radnego do takich spraw... Ale osiedle i kurniki chcieli stawić.

Nieznany 22.06.2022 05:10
Taki czyn też jest karalny, mimo że to nie jest pomnik przyrody. Powinni to zgłosić na policje i do instytucji ochrony przyrody i środowiska..

Nieznany 21.06.2022 17:00
Kwaskiem z akumulatorka podlali

czyt 21.06.2022 14:57
Jesli to Drzewo ze zdjęcia, to ewidentnie randupopodobne jest w Użyciu: żółta trawa, teraz? Nawet pod jesień, nie wyglądałoby to tak. Starzy Ludzie, Drzewa, przeszkadzają..

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama