Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 03:26
Reklama

Chciał kupić węgiel, stracił niemal 17 000 złotych

Prawie 17 000 złotych stracił mieszkaniec powiatu bialskiego. Przelał tę kwotę na konto oszusta oferującego węgiel na jednym z portali ogłoszeniowych. Po przelaniu środków kontakt ze sprzedającym się urwał.
Chciał kupić węgiel, stracił niemal 17 000 złotych
Niemal 17 000 złotych stracił mieszkaniec powiatu bialskiego, który przelał tę kwotę na konto oszusta oferującego sprzedaż węgla
Autor: archiwum/ilustracyjne

Wczoraj (20 czerwca), na komisariat policji w Terespolu, zgłosił się 45-latek, który został oszukany przy zakupie opału. Jak tłumaczył mężczyzna, na jednym z portali ogłoszeniowych złożył ofertę zakupu węgla. Otrzymał od sprzedających kilka ofert i wybrał tę najkorzystniejszą dla siebie. Szczegóły transakcji 45-latek ustalił telefonicznie. Sprzedawca przekonał poszkodowanego, że najkorzystniejszy będzie dla niego zakup całego transportu, czyli 24 ton. Na poczet zakupu pokrzywdzony mężczyzna przelał oszustowi niemal 17 000 złotych zaliczki. Otrzymał od niego wiadomość, że pieniądze dotarły i że za kilka dni otrzyma zamówiony towar.

– Niestety po tym, sprzedający zerwał kontakt, nie wywiązując się z warunków umowy. Kiedy pokrzywdzony zrozumiał, że został oszukany, sprawę zgłosił na policję. Teraz oszusta szukają mundurowi. Apelujemy też o rozwagę podczas zakupów on-line, oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. „super okazje” i "promocje", które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów – tłumaczy oficer prasowy bialskiej policji, komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

 

Czytaj także: Chciał sprzedać spodenki. Stracił ponad 8 tys. zł

Czytaj też: Chciała kupić bilet na koncert. Straciła pieniądze


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Hehe 21.06.2022 18:07
Zapewne sam chciał potem sprzedać drożej, bo niby po co mu tyle było.

Lyki 21.06.2022 21:22
Ale błysnąleś

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama