Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 04:35
Reklama

Chciał sprzedać spodenki. Stracił ponad 8 tys. zł

Ponad 8 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Białej Podlaskiej podczas sprzedaży na jednym z portali ogłoszeniowych. Mężczyzna kliknął w otrzymany link, przez który miał zalogować się na swoje konto bankowe i odebrać gotówkę. W efekcie oszust, za pomocą kodów Blik wypłacił z konta pokrzywdzonego pieniądze. Mężczyzna przyznał, że była to jego pierwsza transakcja na tym portalu.
Chciał sprzedać spodenki. Stracił ponad 8 tys. zł
Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Nie powinniśmy także otwierać przesłanych linków, nie znając ich zawartości oraz instalować dodatkowych oprogramowań na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku
Autor: KMP Biała Podlaska

19 czerwca do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. 

– Z relacji mężczyzny wynikało, że padł ofiarą oszustów. Dzień wcześniej jego nastoletni syn na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży spodenki.  Krótko po tym otrzymał wiadomość z portalu, że przedmiot został zakupiony oraz prośbę o podanie adresu e-mail. Po tym za pomocą komunikatora skontaktowała się z nim osoba rzekomo zainteresowana zakupem. Z uwagi na to, że syn podał adres e-mail rodzica, to już zgłaszający wykonywał kolejne operacje. Z informacji w przesłanej wiadomości wynikało, że mężczyzna musi kliknąć w przesłany link i zalogować się do swojego banku, by gotówka za sprzedany przedmiot trafiła na jego konto – przekazuje oficer prasowa bialskiej policji Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Mężczyzna dwukrotnie próbował zalogować się na konto, wpisując również otrzymane na telefon kody autoryzacyjne. Nie mógł jednak zalogować się na swoje konto. Kiedy już za pomocą aplikacji postanowił sprawdzić swoje konto zorientował się, że padł ofiarą oszustów. 

W wyniku działania sprawców z konta mężczyzny została wypłacona kwota ponad 8 tysięcy złotych. Wówczas postanowił zgłosić sprawę. Policjanci wyjaśniają okoliczności i poszukują sprawcy – informuje oficer prasowa .

Policja apeluje o ostrożność w Internecie!

Rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Pamiętaj! Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Nie powinniśmy także otwierać przesłanych linków, nie znając ich zawartości oraz instalować dodatkowych oprogramowań na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Zachowanie czujności może skutecznie ochronić nas przed stratą pieniędzy. Dokładnie czytajmy regulamin portalu, na którym umieszczamy ofertę. Są tam informacje między innymi na temat form zapłaty za towar. Jeśli osoba zainteresowana kupnem towaru będzie żądała innych danych niż te, o których pisze regulamin to nie przekazujmy ich. Prawdopodobnie jest to oszustwo – przestrzega Barbara Salczyńska-Pyrchla.

CZYTAJ TAKŻE: Samochód osobowy wbił się w ciężarówkę. Jedna osoba w szpitalu

CZYTAJ TEŻ: Śmiertelne potrącenie pieszego. Nie żyje 54-latek z Białej Podlaskiej


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama