Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:01
Reklama

Uwierzyła, że rozmawia z policjantem. Straciła 20 tysięcy złotych

85-lenia mieszkanka powiatu bialskiego została oszukana metodą „na policjanta” na 20 tysięcy złotych. Kobieta uwierzyła, że rozmawia z funkcjonariuszem CBŚP i przelała na wskazane konto swoje oszczędności. Policja poszukuje oszusta.
Uwierzyła, że rozmawia z policjantem. Straciła 20 tysięcy złotych
85-latka uwierzyła, że rozmawia z policjantem i przelała na wskazane konto 20 tysięcy złotych
Autor: archiwum/ilustracyjne

W miniony piątek, na numer stacjonarny 85-letniej mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta z CBŚP. W trakcie rozmowy telefonujący powiedział kobiecie, że prowadzi czynności mające na celu zatrzymanie oszustów. Przekonał 85-latkę, że jej dokumenty zostały skopiowane przez oszustów, a pieniądze nas jej koncie bankowym są zagrożone. Zaproponował też udział w prowadzonej akcji, na co kobieta przystała.

Oszust otrzymał od mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego jej numer komórkowy i to przez ten numer dalej się z nią kontaktował, wydając jej kolejne instrukcje. Niestety kobieta uwierzyła mężczyźnie i wykonywała jego polecenia. Wypłaciła ze swojego konta bankowego pieniądze – łącznie 20 tysięcy złotych - i ekspresowym przelewem w placówce pocztowej przelała je na podane konto. Gdy następnego dnia zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustwa powiadomiła rodzinę i policję.

- Przypominamy! Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokość zgromadzonych środków. Nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie ani też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji! Apelujemy również do bliskich osób starszych - porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę. To najczęściej wystarczy, by nie paść ofiarą oszusta – apeluje oficer prasowy bialskiej policji, komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Czytaj także: Zakochała się w "chirurgu". Straciła 32 000 złotych

Czytaj też: Chciał sprzedać spodenki. Stracił ponad 8 tys. zł


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama