Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 18:38
Reklama

Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidze

Niestety, piłkarze Gromu Kąkolewnica, mimo awansu, nie zagrają w nowym sezonie w czwartej lidze lubelskiej. Sprawa rozbiła się o finanse.
Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidze
Co będzie dalej z zespołem Gromu Kąkolewnica?
Autor: Fot. Grom Kąkolewnica

Podczas sesji rady gminy Kąkolewnica wywiązała się dyskusja na temat ewentualnego dodatkowego wsparcia finansowego KS Grom z budżetu gminy w kwocie 100 tysięcy złotych, dzięki której możliwa stałaby się gra naszej drużyny w czwartej lidze. Zespół z Kąkolewnicy w sezonie 2021/2022 zajął pierwsze miejsce w tabeli bialskiej klasy okręgowej i mógł cieszyć się z awansu, ale wiadomo było, że za sukcesem sportowym muszą pójść zwiększone wydatki, bo realia w czwartej lidze są już inne niż w „okręgówce”. Wydawało się, że jest duża szansa, by wesprzeć odpowiednio klub z budżetu gminy. Skarbnik gminy, Agnieszka Fijałek-Ładna, tłumaczyła, że w tym celu gminny budżet nie musiałby zostać wcale zwiększony o 100 tysięcy złotych. - W niektórych działach zostały zmniejszone wydatki. Nie został zwiększony budżet o 100 tysięcy, tylko w ramach posiadanego budżetu zostały zaproponowane przesunięcia między działami, zarówno z wydatków majątkowych, jak i wydatków bieżących – tłumaczyła pani skarbnik, zaznaczając, że dodatkowe pieniądze mogłyby zostać przeznaczone na KS Grom po tym, gdy wójt ogłosi konkurs. 

Nie wszystkim radnym jednak spodobały się przesunięcia wewnątrz budżetu. - Proszę państwa, zostały zamknięte szkoły w ramach oszczędności, a my będziemy się teraz o 100 tysięcy więcej rozrzucać. Nadmieniam, że 132 tysiące złotych zostały przeznaczone, o 100 tysięcy więcej, na sport - ripostował jeden z radnych. 

Radny Sławomir Prokopiak zgłosił wniosek formalny. I wniosek o wycofanie z uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok w punkcie piątym: zwiększenie wydatków bieżących budżetu gminy działu 926, zadania w zakresie kultury fizycznej i sportu o kwotę 100 tysięcy złotych, został przegłosowany. "Za" było siedmiu radnych, "przeciw" - sześciu. Temat możliwego zwiększenia wydatków na KS Grom więc upadł i tym samym zaprzepaszczona została szansa na występy naszej drużyny w czwartej lidze lubelskiej. - Jeżeli państwo bezpośrednio przegłosują ten dział, że nie będziecie nad nim procedować, to liczycie się państwo z tym, że po prostu czwartej ligi nie ma w tym momencie - mówiła przed głosowaniem wójt gminy Kąkolewnica, Anna Mróz. - Dla nich w klubie jest to duży wysiłek, żeby grać, motywacja ich bardzo spadnie, nie zostaną docenieni, nie zostanie doceniona ich gra. 

- Nie rozumiem postawy niektórych radnych. Co nasz klub im zawinił? - pyta Paweł Kot, prezes Gromu Kąkolewnica. - Przy 52 milionach złotych budżetu gminy to 130 tysięcy złotych na nasz klub to jest kropla w morzu. Wcześniej poszła do urzędu nasza prośba o zwiększenie dotacji na klub, ale chyba mało kto sobie nią zaprzątał głowę. Bo najlepiej tylko asfalt wszędzie kłaść, nawet tam, gdzie nie ma potrzeby, to tylko interesuje wielu radnych. A nie samymi drogami człowiek żyje, niestety niektórzy mają klapki na oczach. Pani skarbnik znalazła dodatkowe sto tysięcy złotych w budżecie, które mogłyby wesprzeć nasz klub i umożliwić grę w czwartej lidze. To nie było przecież dodatkowe sto tysięcy złotych, jeśli chodzi o wydatki gminy, tylko pieniądze, które udało się uzyskać dzięki przesunięciom w samym budżecie. My w klubie mamy jeszcze z dotacji 65 tysięcy złotych, na pierwszą rundę w czwartej lidze łącznie dwieście tysięcy złotych by wystarczyło. Na kolejną rundę w czwartej lidze klub można byłoby ponownie wesprzeć z budżetu gminy na rok 2023. Ale jest jakaś niezrozumiała niechęć, nie potrafię tego wszystkiego zrozumieć. W naszym klubie jest ponad 80 dzieciaków, które grają w piłkę, garną się do sportu, są sukcesy. Nie tylko ten awans do czwartej ligi, ale na przykład dwie dziewczynki od nas trafiły do Pereł Lublin, były na testach w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Jest teraz wielkie rozżalenie w naszym klubie, my pracujemy w zarządzie społecznie, poświęcamy swój czas, piłkarze i trenerzy spisują się świetnie, ale i tak w czwartej lidze nie zagramy. Po raz ostatni graliśmy w niej w sezonie 2014/2015, natomiast w poprzednim sezonie mieliśmy zapytanie, czy w niej zagramy, ale wtedy zajęliśmy w tabeli klasy okręgowej drugie miejsce, a z awansu wycofała się wówczas Unia Żabików. W najbliższy wtorek mamy zebranie zarządu i zespołu z wójtem, będziemy rozmawiać o tym, co dalej z naszym klubem. Ja nie wiem co dalej będzie, czy wystawimy w ogóle drużynę w nowym sezonie w klasie okręgowej. Bo kadra seniorów może nam się teraz po prostu rozsypać. Kadencja obecnego zarządu klubu kończy się wraz z końcem tego roku, nie wiem, czy nie będzie w lipcu nadzwyczajnego zebrania i nie zrezygnujemy ze swoich funkcji w zarządzie. Informacja o tym, że nie zagramy w nowym sezonie w czwartej lidze, poszła już do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, więc utrzymała się jednak w czwartej lidze Sparta Rejowiec Fabryczny. Szkoda wysiłku wielu osób w Gromie, szkoda, że mimo tego, że osiągnęliśmy sukces w postaci awansu, to został on teraz zniweczony decyzją radnych - podsumowuje ze smutkiem prezes klubu z Kąkolewnicy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rdz 03.07.2022 11:53
Bo jak tacy radni uchwalą wylanie asfaltu gdzieś gdzie nawet nie ma takiej potrzeby to przy tej operacji zawsze uszczkną coś dla siebie. Jakby przekazali 100 tysięcy na klub to już by się z tego nie udało niczego ukraść.

Robak 02.07.2022 17:44
To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.

Fan kąkąlewnicy 02.07.2022 13:45
Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykom

ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama