Zakład istnieje na rynku od 29 lat. Swoją siedzibę ma w Łomazach. Początkowo w zakres działalności firmy wchodziła produkcja okien i drzwi, mebli kuchennych i pokojowych czy adaptacja pomieszczeń i remonty budynków prywatnych oraz użyteczności publicznej. Produkuje okna zarówno z tworzywa PCV, jak i z drewna, które do dziś wiodą na rynku prym. – Jako producent staramy się iść z duchem czasu i cały czas rozszerzamy naszą ofertę, proponując nowe systemy i technologie. Możliwość wykonania nietypowych kształtów, wzorów, wymiarów, zdobień oraz wszelkich wyrobów drewnianych o nieograniczonym wzornictwie wykonujemy dzięki wysokiej klasy centrum obróbki – opowiada Zdzisław Serhej.
Okna stały się głównym profilem działalności firmy, którym równie dobrze dotrzymywała kroku produkcja drzwi drewnianych zewnętrznych i wewnętrznych. Wykonywane są wyłącznie na zamówienie, dzięki czemu zostają dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Szeroki wybór kolorów i wzorów drzwi można precyzyjnie dostosować do architektury budynku. – Nasze drzwi do dziś zdobią wiele domów prywatnych, jak budynków użyteczności publicznej, obiektów konserwatorskich i są postrzegane jako wysokiej jakości produkt – podkreśla Serhej. – Jednym z ciekawszych zleceń było wykonanie drzwi wewnętrznych, mebli i paneli ściennych w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Chodziło o to, by oddać w nich ducha przeszłości, a jednocześnie stworzyć element funkcjonalny – dodaje.
Kolejnym produktem, który dołączył w 2009 r. był pellet (granulat z przetworzonych odpadów drzewnych − trocin i wiórów prasowanych pod wysokim ciśnieniem). Rok później firma zaczęła produkować brykiet, który robiony jest z czystej trociny liściastej i iglastej. Ze względu na odpowiedni sposób sprasowania spala się dużo wolniej i efektywniej niż drewno, a przy tym oddaje więcej ciepła i jest przyjazny środowisku.
– Nasz doświadczony zespół z odwagą przyjmuje realizacje tam, gdzie inni się wahają. Realizujemy najtrudniejsze projekty: rekonstrukcje, renowacje pod ścisłym nadzorem konserwatorskim czy odtworzenie starych konstrukcji okien. Te wszystkie wyzwania tylko nas motywują do jeszcze wydajniejszej pracy – mówi na koniec właściciel.



![Zalesie. Przedszkolaki dekorowały pierniki [ZDJĘCIA] Zalesie. Przedszkolaki dekorowały pierniki [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-zalesie-przedszkolaki-dekorowaly-pierniki-zdjecia-1765796280.jpg)
![Rossosz. Mieszkańcy zasiedli do wigilii [ZDJĘCIA, FILM] Rossosz wigilia kiermasz](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-rossosz-mieszkancy-zasiedli-do-wigilii-zdjecia-film-1765795122.jpg)





![Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [14-12-2025] Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [14-12-2025]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-odeszli-do-wiecznosci-14-12-2025-1765697551.jpg)



![Mister AWF 2025 wybrany! [GALERIE ZDJĘĆ] [WIDEO] mister awf 2025 zwycięzca Jakub Stradczuk wybory miss biała podlaska](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-galerie-zdjec-wideo-1765472025.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze