Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 08:02
Reklama

Umowa na wykonanie Brzeskiej podpisana. Będzie 10 przejść i radar

Miasto wyłoniło wykonawcę remontu ulicy Brzeskiej i w ubiegłym tygodniu podpisało z nim umowę. Na jednej z głównych arterii miejskich pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki oraz ścieżka rowerowa. Wyznaczonych zostanie 10 aktywnych przejść dla pieszych, a przy drodze stanie radarowy wyświetlacz prędkości.
Umowa na wykonanie Brzeskiej podpisana. Będzie 10 przejść i radar
Nowa nawierzchnia bitumiczna na ulicy Brzeskiej pojawi się na blisko 2-kilometrowym odcinku od sklepu „Stokrotka” do granicy miasta
Źródło: Google Street View

Miasto Międzyrzec Podlaski wyłoniło już wykonawcę remontu ulicy Brzeskiej. Do przetargu stanęły trzy firmy, a najkorzystniejszą ofertę zaproponowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa, które wykona inwestycję za niecałe 5,3 mln złotych. W budżecie samorząd zabezpieczył na to zadanie blisko 5,9 mln złotych, z czego 5,6 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład.

CZYTAJ TEŻ: Będzie hala widowiskowa i remont Brzeskiej. Miasto dostało 11,5 mln

Nowa nawierzchnia bitumiczna na ulicy Brzeskiej pojawi się na blisko 2-kilometrowym odcinku od sklepu „Stokrotka” do granicy miasta. Inwestycja obejmie też częściową wymianę krawężników i kostki brukowej na chodniku ze ścieżką rowerową: po lewej stronie do ul. Modrzewiowej, a po prawej do ul. Kaczyńskiego. 

Na Brzeskiej pojawi się dziesięć aktywnych przejść dla pieszych i wszystkie zyskają dodatkowe oświetlenie z panelami solarnymi po obu stronach drogi. Ponadto na ulicy stanie radarowy wyświetlacz prędkości o zasięgu 250 metrów. Będą też nowe nasadzenia z grabem pospolitym i krzewami żywopłotowymi.

Według wcześniejszych zapowiedzi władz miasta zakończenie prac planowane jest w 2024 roku. 

CZYTAJ TEŻ: Międzyrzecką bibliotekę czeka remont. Pojawi się tam nowa przestrzeń


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: sdgfTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7141176?olo Black Adam Movie OnlineData dodania komentarza: 04.10.2022, 03:23Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:40Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: Ruszają wypłaty dodatku węglowego. Wiemy, kiedy będą przelewyAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: Sebastian Szymański po raz kolejny zagrał w reprezentacji Polski
Reklama
Reklama
Reklama